19 marca przypada Międzynarodowy Dzień Inwalidów

W 3. niedzielę marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Inwalidów. Na obchody tego dnia Międzynarodowa Organizacja Pracy wybrała pierwsze dni wiosny, jako symbol odradzającej się przyrody.

Wydarzeniem inicjującym ustanowienie dnia była katastrofa górnicza 8 sierpnia 1956 roku w kopalni węgla kamiennego Bois du Cazier w Marcinelle w Belgii, w wyniku której śmierć poniosło 262 górników pochodzących z 12 krajów, a część doznała poważnych obrażeń zostając inwalidą. W Polsce obchody organizowane są od 1959 roku przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Wszystkim osobom z niepełnosprawnościami, a także ich rodzinom, opiekunom i przyjaciołom, życzymy wytrwałości i siły w pokonywaniu przeciwności losu oraz przezwyciężaniu życiowych trudności. Najserdeczniejsze życzenia osobistej pomyślności oraz realizacji marzeń i planów. Niech wsparcie najbliższych mobilizuje Państwa do aktywności, a życzliwość i zrozumienie innych ludzi towarzyszą na co dzień, pozwalając z nadzieją spoglądać w przyszłość.

Składamy również gorące podziękowania za podejmowane działania, wielkie zaangażowanie i pracę na rzecz osób z niepełnosprawnościami wszystkim pracownikom instytucji oraz członkom stowarzyszeń i organizacji działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami, którzy zasługują na ogromny szacunek i uznanie.

Mirosław Dariusz Drzażdżewski – Starosta Giżycki
Mateusz Sieroński – Wicestarosta Giżycki