Bezpłatnie zbadaj swoje płuca – gwarantowany bezpłatny transport na badanie

W zawiązaniu do wcześniejszych informacji o realizacji tegorocznego etapu „Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych” w kierunku wykrywania raka płuca na terenie powiatu giżyckiego pod patronatem honorowym Starosty Giżyckiego informujemy, iż realizator projektu przygotował bezpłatny transport do Olsztyna i z powrotem dla osób, które zgłoszą chęć udziału w badaniu. Oto najbliższe terminy:

Przejazd z powiatu oleckiego w dniach 09.10.2018 r. i 18.10.2018 r.:
– wyjazd z Olecka godz. 7.40 z dworca PKS,
– wyjazd z Wydmin godz. 8.15 z przystanku autobusowego,
– wyjazd z Miłek godz. 8.50 z przystanku autobusowego,
– wyjazd z Rynu godz. 9.30 z przystanku autobusowego

Przejazd z powiatu gołdapskiego w dniu 16.10.2018 r.:
– wyjazd z Olecka do Gołdapi ok. 7.20 z dworca PKS,
– wyjazd z Gołdapi godz. 8.00 z dworca PKP,
– wyjazd z Kruklanek godz. 9.00 z przystanku autobusowego,
– wyjazd z Rynu godz. 9.40 z przystanku autobusowego,
ok. godz. 11.00 dojazd do Olsztyna na ul. Żołnierską i przejazd na ul. Niepodległości.

Kolejne terminy transportów będą ustalane po 18.10.2018 r., wszelkich informacji w tej sprawie udzieli również Infolinia: (22) 44 11 106.

Z bezpłatnej tomografii komputerowej klatki piersiowej mogą skorzystać mieszkańcy powiatu giżyckiego, którzy:

• są w wieku 50-70 lat,
  • palą bądź palili minimum jedną paczkę papierosów (bądź innych produktów tytoniowych) dziennie od co najmniej 20 lat.

Badania odbywać się będą w dwóch Centrach Diagnostycznych w Olsztynie: Affidea Olsztyn ul. Niepodległości 44 oraz Affidea Olsztyn ul. Żołnierska 18A do dnia 19 grudnia 2018 r. bądź do wyczerpania puli miejsc.

Osoby chcące poddać się badaniu tomografii komputerowej klatki piersiowej, mogą już teraz się na nią zapisać telefonicznie pod numerem (22) 44 11 106, od poniedziałku do piątku w godz. 07:00-20:00, a w sobotę i niedzielę w godz. 08:00-19:00.

Do jej wykonania niezbędne jest skierowanie (będzie można je również otrzymać od lekarza specjalisty na miejscu – w placówce Affidea).

ULOTKA do pobrania [strona 1]  [strona 2]

ZAPROSZENIE do pobrania [strona 1]  [strona 2]

Czytaj także: Bezpłatne badania tomograficzne płuc – program profilaktyczny dla palaczy objęty patronatem Starosty Giżyckiego