Działania doradcze Punktu Pośrednictwa Pracy OHP

„Niezależność i swoboda w działaniu’’ pod taką nazwą rozpoczęły się styczniowe zajęcia w giżyckim Punkcie Pośrednictwa Pracy OHP. Adresowano je przede wszystkim do młodych w wieku 15-25 lat o statusie: bezrobotni, poszukujący pracy i nieaktywni zawodowo, w tym uczący się w systemie dziennym.

Spotkania podzielono na dwa etapy, pierwszy miał miejsce 10 stycznia i dotyczył „Szukam pomysłu na życie zawodowe”. Polegał on na tym, aby każdy z uczestników mógł określić własną sytuację zawodową, w kontekście zmieniających się oczekiwań na rynku pracy i ustalić stosowny plan działania. Drugi odbył się 15 stycznia o tematyce „Co cenię w sobie najbardziej?”. Zaproszeni dzielili się otwartością i pomysłowością, wymieniając: wykształcenie, doświadczenie, kwalifikacje zawodowe, osiągnięcia, zainteresowania, umiejętności, bowiem to one w większości decydują o sukcesie zawodowym.

Dlatego warto cały czas szukać nowych wyzwań, rozwijać się wszechstronnie, robić coś, co daje radość i satysfakcję do dalszego działania. Do tego trzeba zachować zdrowy rozsądek oraz dość realne i trzeźwe podejście, aby we właściwym czasie wrócić na stosowną drogę. Nie rezygnując jednak ze swoich pasji. Pamiętając, żeby zawsze mieć coś w zanadrzu, tak na wszelki wypadek. I nie narzekać, nie czekać na telefon od pracodawcy, tylko zakasać rękawy i wziąć się ostro do roboty. Powodzenia.

Wszyscy zainteresowani usługami doradcy zawodowego zostali skierowani do MCK OHP, w celu sporządzenia dokumentów aplikacyjnych oraz skorzystania z możliwości kształcenia się na lokalnym rynku pracy.


 

Punkt Pośrednictwa Pracy OHP powstał przy współpracy z władzami lokalnymi w ramach projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Autorką tekstu jest Agnieszka Zdanewicz pośrednik pracy.
Autorką zdjęć jest Agnieszka Zdanewicz pośrednik pracy.