Dożynki Powiatowe 2016

4 września br. odbyły się w Orłowie (gmina Wydminy) Dożynki Powiatowe. Rozpoczęły się od mszy świętej w kościele parafialnym w Orłowie. Wieńce dożynkowe złożyli mieszkańcy sołectw Gajrowskie, Gawliki Wielkie, Mazuchówka, Wydminy, Sucholaski, Szczepanki oraz studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na koniec mszy odbyło się uroczyste dzielenie się chlebem, którego dokonali proboszcz parafii Orłowo Paweł Piekarowicz wraz z proboszczem parafii Wydminy Ryszardem Grabowskim. Po mszy świętej nastąpiło przejście korowodu dożynkowego na plac przed szkołą w Orłowie, gdzie odbyła się dalsza część dożynek. W uroczystości udział wzięli: Poseł Rzeczypospolitej Polskiej Wojciech Kossakowski, Wicemarszałek Wioletta Śląska-Zyśk, Starosta Giżycki Wacław Strażewicz, Przewodnicząca Rady Powiatu w Giżycku Monika Łępicka-Gij, Zastępca komendanta Komendy Powiatowej Policji w Giżycku Dariusz Kotlarz, Wójt Gminy Miłki Barbara Mazurczyk, Wójt Gminy Wydminy Radosław Król, Zastępca Wójta Gminy Wydminy Maria Dolecka oraz Przewodnicząca Rady Gminy Wydminy Grażyna Plato. Podczas uroczystości zostały wręczone odznaczenia honorowe dla rolników. Uczestnicy dożynek bawili się do późnych godzin wieczornych.

Źródło informacji i zdjęcia: www.wydminy.pl