• To event minęło.

„Wieczory dla Niepodległej”

Maj 2, godz.18:00

Będziemy zaszczyceni jeżeli zechcecie Państwo przyjąć zaproszenie na kolejny wieczór literacki z cyklu „Wieczory dla Niepodległej” pod tytułem „Abyśmy o Ojczyźnie naszej radzili”, poświęcony czasom polskiego oświecenia. 2 maja będzie czytanych 11 tekstów poświęconych temu okresowi historii Polski. Będą to utwory Adama Jerzego Czartoryskiego, Jakuba Jasińskiego, Juliana Ursyna Niemcewicza, Franciszka Karpińskiego, Ignacego Krasickiego, Adama Naruszewicza, Wacława Potockiego, Jana Nepomucena Kossakowskiego. Zapraszamy do wspólnego czytania i słuchania!!! Początek o godzinie 18:00 w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Giżycku, ul. Smętka 5.

Starosta Giżycki zaprasza do współpracy i udziału w realizacji programu literackiego „Wieczory dla Niepodległej”. Dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zaplanowano od marca do listopada 2018 roku 9 spotkań z literaturą polską, polegających na głośnym czytaniu wybranych utworów bądź ich fragmentów odnoszących się do okresów historii Polski i polskiej literatury.

Spotkania odbywać się będą w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Giżycku, 11-500 Giżycko, ul. Smętka 5 (wejście od ul. T. Kościuszki) zgodnie z przyjętym harmonogramem i wybraną tematyką o stałej porze o godz. 18.00.

12 marca              „Ojcowie języka polskiego”
11 kwietnia         „Lament korony polskiej”
2 maja                   „Abyśmy o Ojczyźnie naszej radzili”
8 czerwca             „Ojczyzna wieszczów”
11 lipca                  „Nie rzucim ziemi skąd nasz ród…”
14 sierpnia            „A to Polska właśnie”
11 września          „Ojczyzno moja wolna, wolna…”
11 października   „Bagnet na broń”
9 listopada             „W hołdzie Niepodległej”

Nawiązując do historycznej daty przyjmujemy, że każdorazowo wybrane teksty czytać będzie 11 wykonawców.

Będziemy zaszczyceni jeżeli Państwo zechcecie przyjąć zaproszenie do udziału w „Wieczorach dla Niepodległej” i współtworzenia obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Niech w trakcie wspólnego czytania wybrzmią słowa, które wyszły spod piór polskich poetów i pisarzy, stanowiąc inspirację do refleksji i pomogą odnaleźć odpowiedź na pytania, które stawiają  nam współczesne czasy.

Data:
Maj 2