Wieczory dla Niepodległej

Starosta Giżycki zaprasza do współpracy i udziału w realizacji programu literackiego „Wieczory dla Niepodległej”. Dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zaplanowano od marca do listopada 2018 roku 9 spotkań z literaturą polską, polegających na głośnym czytaniu wybranych utworów bądź ich fragmentów odnoszących się do okresów historii Polski i polskiej literatury.

Spotkania odbywać się będą w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Giżycku, 11-500 Giżycko, ul. Smętka 5 (wejście od ul. T. Kościuszki) zgodnie z przyjętym harmonogramem i wybraną tematyką o stałej porze o godz. 18.00.

12 marca              „Ojcowie języka polskiego”
11 kwietnia         „Lament korony polskiej”
2 maja                   „Abyśmy o Ojczyźnie naszej radzili”
8 czerwca             „Ojczyzna wieszczów”
11 lipca                  „Nie rzucim ziemi skąd nasz ród…”
14 sierpnia            „A to Polska właśnie”
11 września          „Ojczyzno moja wolna, wolna…”
11 października   „Bagnet na broń”
9 listopada             „W hołdzie Niepodległej”

Nawiązując do historycznej daty przyjmujemy, że każdorazowo wybrane teksty czytać będzie 11 wykonawców.

Będziemy zaszczyceni jeżeli Państwo zechcecie przyjąć zaproszenie do udziału w „Wieczorach dla Niepodległej” i współtworzenia obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Niech w trakcie wspólnego czytania wybrzmią słowa, które wyszły spod piór polskich poetów i pisarzy, stanowiąc inspirację do refleksji i pomogą odnaleźć odpowiedź na pytania, które stawiają  nam współczesne czasy.