Zażynki w Lisach

zażynki_w_Lisach_2017_2Dnia 13 sierpnia 2017 r.  o godz. 16.00 na placu przy Szkole w miejscowości Lisy (gmina Banie Mazurskie) odbędą się Zażynki, które rozpoczynają żniwa. Z tym wydarzeniem wiązało się wiele tradycji, obyczajów, zabaw. „Zażynki w Lisach” przypominają jak nasi przodkowie rozpoczynali żniwa w Polsce i na Ukrainie.

13 sierpnia 2017 r. zapraszamy do Lis, gdzie oprócz żniwnej inscenizacji przygotowanej przez mieszkańców wsi Lisy, będzie można popróbować jedzenia regionalnego, rzemiosła, dawnych zabaw dla dzieci i dorosłych, dawnych prac polowych i domowych. Podczas „Zażynek w Lisach” usłyszycie polskie i ukraińskie pieśni ludowe, a całość zakończy potańcówka ludowa przy ognisku.

Jedną z atrakcji będzie konkurs na „Zażynkowy specjał” – potrawę o wyjątkowym, tradycyjnym smaku, a także konkursy na najśmieszniejszego stracha na wróble, budowanie słomianej wieży, tajemniczy labirynt, warsztaty i pokazy rękodzielnicze.

Zapraszamy także rękodzielników i producentów tradycyjnych potraw do wystawiania się podczas Zażynek.

Regulamin konkursu, karta zgłoszenia oraz zgłoszenia stoisk poniżej. Termin zgłoszeń upływa 7 sierpnia 2017 r., zgłoszenia prosimy przesyłać na adres mailowy gofund@wp.pl.  Organizatorzy zastrzegają sobie prawo wyboru zgłaszanych stoisk.

Szczegółowy program Zażynek wkrótce.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny i Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych “Nadzieja” w Lisach.

Wspierają: Gminny Ośrodek Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich, Ochotnicza Straż Pożarna w Lisach oraz mieszkańcy wsi Lisy.

Dofinansowano ze środków Powiatu Gołdapskiego.

Deklaracja_udzialu_w_Zażynkach_2017

Zgloszenie_do_konkursu_glownego_Zażynki_2017