Oficjalne otwarcie Regionalnego Centrum Informatycznego przy UWM w Olsztynie

Termin: 27 września 2011 r., godz. 13:00

Oficjalne otwarcie Regionalnego Centrum Informatycznego z udziałem wszystkich samorządowców.

Głównym celem działania RCI jest zapewnienie pracownikom i studentom Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie sprawnego dostępu do krajowych i światowych zasobów sieciowych.
Jest to największej inwestycja, która została sfinansowana z unijnego programu Rozwój Polski Wschodniej. Koszt inwestycji to 30 mln złotych plus kolejnych 10 mln zł na wyposażenie. Swoją siedzibę będzie tam miał wydział matematyki i informatyki UWM w Olsztynie. Oprócz pomieszczeń dydaktycznych znajdzie się tam kilkanaście sal seminaryjnych oraz trzy aule.

W Regionalnym Centrum Informatycznym znajdować się będzie również Akademicki Ośrodek Obliczeniowy oraz centrum informatyczne zarządzające uniwersytecką siecią komputerową.