11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości – święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 r., po 123 latach zaborów (1795–1918). Święto zostało ustanowione ustawą z dnia 23 kwietnia 1937 r., zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945 r., przywrócono je ustawą w okresie transformacji systemowej w 1989 r. Jest dniem wolnym od pracy.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości życzymy wszystkim Państwu, aby znajdowali Państwo siłę do codziennych starań, by czynić naszą Ojczyznę miejscem, o którym marzyli nasi przodkowie. Aby Polska była krajem, który jednoczy i chroni swoich obywateli. Niech wzajemne wsparcie, szacunek, otwartość i tolerancja łączą nas wszystkich.

Mirosław Dariusz Drzażdżewski – Starosta Giżycki
Monika Łępicka-Gij – Przewodnicząca Rady Powiatu w Giżycku