13 października – Dzień Dawcy Szpiku

Dziękujemy dawcom szpiku i potencjalnym dawcom szpiku, którzy są zarejestrowani w bazie dawców, za bezinteresowną chęć pomocy drugiemu człowiekowi, za to, że każdego dnia pomagacie Państwo walczyć o kolejnych chorych potrzebujących przeszczepienia, ich życie, marzenia i plany na przyszłość. Życzymy Państwu wiele radości i sukcesów w każdej dziedzinie życia a przede wszystkim dużo zdrowia.

Od roku 2018 liczba potencjalnych dawców wzrosła w Polsce o ponad 56 procent! Mimo to, co piąty pacjent nie znajduje odpowiedniego dawcy. Dlaczego chorzy potrzebują również Ciebie? Tylko 25 procent pacjentów znajduje dawcę wśród swoich bliskich, 75 procent z nich zdanych jest na poszukiwanie swojego genetycznego bliźniaka. Dlatego mimo tego, że w Polsce jest już ponad 2 miliony zarejestrowanych dawców – potrzeby są znacznie większe.

Jeżeli chcesz uratować komuś życie, już dziś zarejestruj się w bazie dawców. Możesz zrobić to przez Internet na przykład korzystając ze strony: https://www.dkms.pl/zarejestruj-sie-teraz

 

 

 

Źródło informacji: Fundacja DKMS