Zakończenie XVI Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny

2412 czerwca 2014 r. odbyło się w Giżycku zakończenie XVI Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny. Gospodarzami tej uroczystości byli: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacek Protas, Starosta Giżycki Mirosław Dariusz Drzażdżewski, Burmistrz Miasta Giżycka Jolanta Piotrowska.

Obchody zostały rozpoczęte mszą świętą w Sanktuarium Św. Brunona w Giżycku poprowadzoną przez ks. Pawła Tobera – Dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Ełckiej. Drugą częścią była konferencja podczas której prelegenci przedstawili tematy ściśle związane z rodziną jak również został przedstawiony nowy element polityki rodzinnej – Giżycka Karta Dużej Rodziny. Zaprezentowano również w formie prezentacji przebieg Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny na szczeblu wojewódzkim oraz powiatowym w połączeniu z miejskim oraz gminnym. W ramach relaksu czas uświetnił występ grupy teatralnej z Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Giżycku oraz występ rodziny wielopokoleniowej rodziny Bałdygów Mazuchówki. W przerwie można było obejrzeć prace ręcznie wykonane na stoiskach specjalnie przygotowanych przez: Warsztaty Terapii Zajęciowej w Rynie i Siedliskach, Środowiskowe Domy Samopomocy w Giżycku i Rynie, Zakład Aktywności Zawodowej, Dom Pomocy Społecznej w Giżycku i Wydminach. Obchody zakończyły się częścią artystyczną na Pasażu Portowym w której uczestniczyli rodziny z miasta, gminy oraz powiatu.
Podczas powyższych uroczystości przeprowadzona została kampania na rzecz rodzicielstwa zastępczego, mająca na celu poszukiwanie kandydatów na rodziców zastępczych.

Szersza fotorelacja na stronie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Giżycko

22

 

 

 

 

 

 

 

 

23