VII Ogólnopolskie Forum Inicjatyw Pozarządowych

eswip logoZapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Forum Inicjatyw Pozarządowych w Warszawie w dniach 14-15 września. Stowarzyszenie ESWIP wraz z Samorządem  Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Powiatem Ostródzkim  oraz Gminą Gietrzwałd realizuje projekt „Gotowi na Model”. W ramach projektu organizowany  jest jednodniowy wyjazd na VII Ogólnopolskie Forum Inicjatyw Pozarządowych w dniu 14 września br. w Warszawie.

OFIP to największe w Polsce spotkanie osób zaangażowanych w działalność obywatelską i  odbywa się raz na trzy lata w Warszawie. Pierwszy OFIP miał miejsce w 1996 roku.  Od 2014 roku jego organizatorem jest Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych. W OFIP-ie biorą udział przedstawiciele organizacji pozarządowych, samorządów, administracji publicznej i biznesu.  Szczegółowych informacji można dowiedzieć się na stronie:  http://ofip.eu

W ramach OFIP 14 września (niedziela) będzie można wziąć udział w Konferencji poświęconej  dokonaniom 25-lecia w obszarze wzmacniania aktywności społecznej, a także podsumowaniu ogólnopolskiej debaty „III sektor dla Polski”. Jest to dyskusja rozpoczęta w ramach przygotowań do OFIP-u w 16 województwach na Regionalnych Forach Inicjatyw Pozarządowych, które odbyły się w maju i czerwcu br. Konferencja odbywać się będzie w Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego na Krakowskim Przedmieściu. Szczegółowy program konferencji znajduje się na stronie http://ofip.eu/program/forum/

Tego samego dnia na Krakowskim Przedmieściu odbędzie się również Piknik Inicjatyw Obywatelskich. W programie Pikniku zaplanowano m.in. pokazy, warsztaty, happeningi, działania sportowe, wystawy, gry obywatelskie. Wśród rozstawionych namiotów, w tzw. przestrzeni wspólnej odbędą się także spektakle teatralne i działania performatywne.

Uczestnicy projektu „Gotowi na Model” zainteresowani jednodniowym wyjazdem na OFIP proszeni są o wypełnianie formularza zgłoszeniowego oraz przesłanie go na adres: a.sojka@eswip.pl do dnia 14 sierpnia br.  

*Stowarzyszenie ESWIP finansuje wyżywienie oraz transport w obie strony na jednodniowy wyjazd na OFIP w dniu 14 września 2014. Wypełnienie formularza nie jest jednoznaczne z zakwalifikowaniem się na wyjazd, liczba miejsc jest ograniczona. W razie pytań prosimy o kontakt z Biurem Projektu „Gotowi na Model” pod numerem tel.  89 523 73 45.