2 miejsce WTZ Ryn na Warsztatach Artystycznych w Łazach

Jak co roku podczas pobytu w Łazach na XXI Ogólnopolskich Integracyjnych Warsztatach Artystycznych uczestnicy WTZ przy „RYSIPON-Dar Serca” w Rynie biorą udział w wielu wspaniałych warsztatach, ale również sami prezentują swoje umiejętności.

W tym roku namiot tematyczny WTZ w Rynie pod hasłem „Hej morze, moje morze” złożony był z 2 warsztatów, prowadzonych jednocześnie. Pierwszy to tworzenie nadmorskiej plaży w słoiczkach, a drugi to prezentacja ploterowej grawerki laserowej oraz wycinanie i grawerowanie „na żywo”. Połączyli jedno i drugie, poprzez marynistyczne dekory ze sklejki przy użyciu tego urządzenia.

Namiot tematyczny WTZ w Rynie podobał się uczestnikom tego wydarzenia i przez 2,5 godziny działali na pełnych obrotach, aby móc jak najwięcej pokazać i wspólnie stworzyć. Frekwencja była bardzo duża! Przewiezienie ploterowej grawerki laserowej z Rynu do Łaz było nie lada wyzwaniem.

Głosami uczestników i ich opiekunów z placówek z całej Polski (30 placówek z 15 województw) Warsztaty Terapii Zajęciowej w Rynie zdobyły wspaniałe 2 miejsce i Puchar Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego. To ogromny sukces i duma. Serdecznie gratulujemy!

Po warsztatach w namiocie tematycznym WTZ w Rynie zmęczeni, ale zadowoleni uczestnicy wybrali się na spacer na plażę w Łazach. Towarzyszyła im pani fotograf Agnieszka, którą poznali kilka lat temu. Podczas spaceru powstały cudowne zdjęcia. W drodze powrotnej z Łaz do Rynu uczestnicy WTZ odwiedzili swój ukochany Gdańsk.

 

Źródło informacji: WTZ przy „RYSIPON-Dar Serca” w Rynie