22 edycja Mazury AirShow za nami…

Po dwuletniej przerwie, 6-7 sierpnia br. nad jeziorem Niegocin odbyły się w ramach Mazury AirShow lotnicze pokazy powietrznych akrobacji w wykonaniu samolotów zabytkowych, odrzutowych, wodnosamolotów i śmigłowców.

Na pokazach można było zobaczyć:

• największy zespół akrobatyczny Polskich Sił Zbrojnych „Orlik”,
  • krajowe i zagraniczne zespoły pokazowe i indywidualnych powietrznych akrobatów,
  • skoki ze spadochronem m.in grupa Sky Magic Team,
  • spektakularne lądowania na wodzie,

Jednym z gości był słynny pilot cywilny i szybownik Tadeusz Wrona. W 2011 roku z powodu awarii Boeinga 767  wylądował na pasie lotniska Chopina w Warszawie bez wysuniętego podwozia. Uratowana została wówczas cała 231 osobowa grupa pasażerów i załogi.

Gratulujemy i dziękujemy organizatorom Aeroklubowi Kraina Jezior oraz wszystkim służbom i strażom zabezpieczającym to wydarzenie za przygotowanie tak spektakularnej i ważnej dla  mieszkańców naszego powiatu i całego regionu imprezy.

AirShow2022

Autor zdjęć: Krzysztof Nowosielski