29 czerwca – Dzień ratownika WOPR

Pełni bardzo ważną funkcję, czuwa nad naszym bezpieczeństwem na plaży nad jeziorem, nad rzeką czy na basenie. Musi być czujny, uważny, szybki, sprawny, gotowy na każdą okoliczność. Nieraz od jego pracy zależy ludzkie życie i zdrowie. Zdarza się, czasami, że jest świadkiem tragedii. Ratownik WOPR to niezwykle odpowiedzialna praca. Podczas sezonu letniego, zapewne zdarzy Wam się spotkać ratownika. Doceńcie jego trudną pracę.

Święto ratowników Wodnego Pogotowia Ratunkowego w Polsce obchodzone jest 29 czerwca. Ustaliła je w 1927 roku Komisja Ratownictwa przy Polskim Związkiem Pływackim. Jest to również okres rozpoczęcia wakacji.

Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe jest doskonale znane wszystkim bywalcom akwenów wodnych, a także kąpielisk i basenów w naszym powiecie.
Z okazji Dnia Ratownika, składamy wszystkim Ratownikom MOPR najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia, pomyślności w życiu osobistym i zawodowym. Dziękujemy za trud i poświęcenie wkładane w ratowanie życia i zdrowia ludzkiego. Dziękujemy również za pracę z młodzieżą, za kształcenie charakterów i dyscypliny młodych ludzi oraz za uświadamianie im, iż pomoc drugiemu człowiekowi jest jedną z najważniejszych wartości.

 

Fot. https://fdr.com.pl/