5 grudnia – Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Wielkimi krokami zbliża się Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, przypadający jak co roku 5 grudnia! To szczególne święto Super Bohaterów, którzy każdego dnia przekazują hektolitry dobroci, kilogramy zaangażowania, wsparcie oraz nieziemskie moce!

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza – to święto ustanowione z inicjatywy ONZ w 1986 roku. To okazja do tego, by pokazać światu, jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych m.in. pomagając chorym, samotnym czy wspierając uchodźców z Ukrainy. To też doskonały moment dla samych wolontariuszy, by pochwalili się zrealizowanymi inicjatywami i zachęcili do współdziałania wszystkich tych, którzy na razie stoją z boku.

 


 

„Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas”

/Flora Edwards/

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza składamy serdeczne życzenia wszystkim wolontariuszom działającym w organizacjach, stowarzyszeniach i szkołach na terenie powiatu giżyckiego. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za bezinteresowną pracę i pomoc, którą niesiecie potrzebującym. Dobro, które ofiarowujecie innym, to największy dar, jaki może dać człowiek – człowiekowi.

Życzymy, aby dobro, które bezinteresownie czynicie, wracało do Państwa podwójnie i dawało siłę do dalszych działań. Niech Państwa plany osobiste i marzenia się spełniają a praca dostarcza wiele satysfakcji i dumy.