75-lecie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Giżycku

W dniu dzisiejszym Miejska Biblioteka Publiczna w Giżycku obchodzi swój Jubileusz, 75-lecie działalności. W liście gratulacyjnym, złożonym przez Starostę Giżyckiego Mirosława Dariusza Drzażdżewskiego na ręce Pani Dyrektor Danuty Treszczyńskiej czytamy:

„Jubileusz 75-lecia działalności Miejskiej Biblioteki Publicznej w Giżycku, wykonującej zadania powiatowej biblioteki publicznej, jest miłą okazją do przekazania na Pani ręce najserdeczniejszych życzeń, gratulacji i wyrazów uznania dla byłych i obecnych  pracowników Biblioteki za osiągnięcia w zakresie upowszechniania wiedzy, książki i czytelnictwa. To także okazja do podkreślenia ogromnego dorobku tej instytucji i jej wpływu na zachowanie tradycji i rozwoju kultury w naszym powiecie.

Działająca od 75 lat giżycka Biblioteka to ważna instytucja społeczna, która oferuje mieszkańcom miasta i okolic wachlarz usług bibliotecznych, informacyjnych i kulturalnych.  To ośrodek życia kulturalnego i społecznego. Świadczą o tym m.in. organizowane spotkania literackie, konkursy, spotkania klubów dyskusyjnych, lekcje biblioteczne dla uczniów.

Marcus Tullius Cicero powiedział kiedyś: „Do szczęścia człowiekowi potrzeba ogrodu i biblioteki”. Książki, te tradycyjne, elektroniczne, audiobooki i inne, wciąż są nieocenionym źródłem wiedzy, poszerzają nasze horyzonty myślowe, rozwijają wyobraźnię i kształtują wrażliwość, wpływają na sposób widzenia świata. Biblioteki zaś wśród zgiełku współczesności pozostają oazą spokoju i skupienia, umożliwiają czytelnikom czerpanie z bogactwa mądrości zapisanych na kartach książek.

Życzę wytrwałości i wielu pomysłów na szerzenie w społeczeństwie nawyku czytania i obcowania z książką, wiernych i wspaniałych czytelników, coraz bogatszych zbiorów, dalszego dynamicznego rozwoju, a także wielu sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy.

Z serdecznymi życzeniami zdrowia oraz wszelkiej pomyślności.”

Z okazji Jubileuszu Miejska Biblioteka Publiczna w Giżycku zaplanowała szereg wydarzeń skierowanych do czytelników i mieszkańców Giżycka. Biblioteka zachęca do wspólnego świętowania.

Szczegółowe informacje o wydarzeniach na http://mbpgizycko.naszabiblioteka.com/ w zakładce „Jubileuszowe wydarzenia”

Fot. Zuzanna Ołdakowska, Gazeta Giżycka