75 rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

2

Przed 75 laty, 27 września 1939 r. rozpoczęto tworzenie struktur Polskiego Państwa Podziemnego, będącego fenomenem na skalę światową.

Jego dziełem było nie tylko podjęcie otwartej walki z okupantem w ramach akcji „Burza”, której 70. rocznicę również w tym roku obchodzimy, ale też stworzenie siły moralnej i tradycji niepodległościowej, pozwalających przetrwać czas komunistycznej dyktatury (fragment listu otwartego Prezesa IPN).

Instytut Pamięci Narodowej i Światowy Związku Żołnierzy Armii Krajowej apelują, aby 27 września wywieszone zostały flagi narodowe na budynkach samorządowych, zapalone zostały znicze na grobach poległych i zmarłych. „Niech tego dnia kotwica Polski Walczącej zagości na stronach internetowych i łamach prasy lokalnej. Pokażmy, że pamiętamy o Polskim Państwie Podziemnym i jego bohaterach”.

Obowiązkiem wolnego społeczeństwa jest pamięć o Polskim Państwie Podziemnym, jego dziedzictwie i jego ideałach, które ziściły się w wolnej Polsce.

Jeżeli chcesz się włączyć w obchody 75. rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego zajrzyj na stronę internetową www.pamiec.pl/ppp

49-39658