8 kwietnia 2013 r. Mazurski Bank Spółdzielczy w Giżycku obdaruje czworo dzieci

8 kwietnia 2013 r. o godz. 12.00 odbędzie się wręczenie prezentów podopiecznym Fundacji Dziecięca Fantazja. Podczas przyjęcia w Mazurskim Banku Spółdzielczym w Giżycku dzieci poznają Bank z bliska i dostaną prezenty, o których skrycie marzyły.

 

Banki Spółdzielcze z Grupy BPS spełniają marzenia podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja. Wspólna akcja stawia na radość, przeżywanie szczęścia i dobro w życiu. Kiedy fantazja staje się rzeczywistością, znikają choroby, ból i smutek, chociaż cierpienie jest codziennością tych dzieci.

Mazurski Bank Spółdzielczy w Giżycku jest na co dzień blisko ludzi. Jest bankiem-sąsiadem, który zrozumie, wysłucha, poświęci czas i odpowie na potrzeby klienta. „Wśród głównych wartości, które wyznaje nasz Bank jest np. przyjazność. Wydawać by się mogło, że to oczywistość, ale my ją podkreślamy. Szczególnie ważne są dla nas jak najlepsze, przyjacielskie relacje z naszą lokalną społecznością. Wspieramy ją w przedsięwzięciach i tam, gdzie tego potrzebuje. Pomoc marzycielom z najbliższej okolicy, to zaszczyt i potwierdzenie naszych wartości – Polak, jego rodzina i pomoc”, mówi Tadeusz Tur, Prezes Zarządu Mazurskiego Banku Spółdzielczego w Giżycku.

Naszymi podopiecznymi są w większości dzieci z ubogich rodzin, których rodzice nie mają finansowych możliwości na spełnienie pragnień chorującego, a często też umierającego dziecka  – mówi Patrycja Wróbel, członek Zarządu Fundacji Dziecięca Fantazja – Banki mierzą swoje efekty współczynnikiem wypłacalności. Fundacja – liczbą uszczęśliwionych dzieci. Dzięki Bankom od grudnia ubiegłego roku było ich ponad 100.

8 kwietnia w Mazurskim Banku Spółdzielczym w Giżycku spełnią się marzenia czworga dzieci.

Trzynastoletni Marcin dzielnie walczy z ostrą białaczką szpikową. W czerwcu minie rok jak chłopiec i jego bliscy usłyszeli straszną diagnozę. Marcin nadal poddawany jest zabiegom chemioterapii. Największym marzeniem chłopca jest telewizor i dotykowy telefon komórkowy.

Sześcioletnia Marianna stoczyła długi i ciężki bój z nowotworem złośliwym miednicy mniejszej. Ostatnią chemioterapię przyjęła w lutym tego roku, teraz ze względu na wycieńczenie organizmu lekarze zrobili przerwę w chemioterapii przed podaniem kolejnej. Marianna tak bardzo chciałaby zacząć w końcu normalnie żyć. Beztrosko bawić się, cieszyć a przede wszystkim nie myśleć o koszmarze, który w każdej chwili może powrócić. Największym marzeniem Marianny są nowe mebelki i akcesoria do pokoju. 

Pełnoletni już Paweł choruje na zanik mięśni typu Duchenne’a, chorobę genetyczną prowadzącą do całkowitego zaniku mięśni. Na tę chorobę nie ma lekarstwa. Dziś Paweł porusza się na wózku, jego ręce z dnia na dzień tracą sprawność, szesnaście godzin na dobę przebywa pod respiratorem. Paweł otrzyma wymarzony aparat fotograficzny – lustrzankę.

Dziewięcioletni Maciej również choruje na zanik mięśni typu Duchenne’a. Dziś Maciek jest jeszcze w stanie przejść samodzielnie kilka kroków, za kilka, kilkanaście miesięcy nie będzie to możliwe. Chłopiec i jego bliscy wciąż wierzą w postęp medycyny, w cudowny lek, który przynajmniej zatrzyma objawy tej okrutnej choroby. Największym marzeniem Maćka jest konsola Playstation3. 

Fundację można wesprzeć:

– poprzez przekazanie odpisu 1% podatku dochodowego KRS 0000168783,
– poprzez wpłatę na konto Fundacji prowadzone w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A.
   nr 14 1930 1523 2310 0345 8400 0001,
– „zaadoptowaniem” konkretnego marzenia chorego dziecka z danego regionu,
– uczestnictwem w imprezach organizowanych przez cały rok na rzecz podopiecznych,
– polubieniem fanpage’u Fundacji www.facebook.com/DzieciecaFantazja

Rodziny, które zmagają się z ciężkimi chorobami dzieci mogą zgłaszać dziecięce marzenia za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej fundacji www.f-df.pl oraz listownie.

 

Więcej informacji udzielają:

Eliza Kozłowska
MBS w Giżycku
kom.: + 48 506 113 933
e-mail: eliza.kozlowska@mbsgizycko.pl

Patrycja Wróbel
Członek Zarządu
Fundacja Dziecięca Fantazja
kom.: + 48 606 856 297
e-mail: patrycja@f-df.pl

 

Mazurski Bank Spółdzielczy w Giżycku działa nieprzerwanie od 1946 roku. Historia Banku to nieustający rozwój i modernizacja Dziś MBS w Giżycku jest nowoczesną i uniwersalną instytucją finansową oferującą swoim klientom szeroki asortyment usług bankowych. MBS w Giżycku jest w 100% polskim bankiem, którego największym kapitałem są udziałowcy, klienci oraz pracownicy. Mazurski Bank Spółdzielczy w Giżycku jest zrzeszony w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. Więcej na: www.mbsgizycko.pl

Fundacja „Dziecięca Fantazja” – jest organizacją non-profit, posiadającą status Organizacji Pożytku Publicznego. Powstała w 2003 roku. Jej jedynym celem jest wnoszenie radości w życie dzieci zmagających się z chorobami zagrażającymi życiu i nieuleczalnymi poprzez spełnianie ich najskrytszych marzeń i fantazji. Podopiecznymi fundacji są dzieci zmagające się z nowotworami, wadami wrodzonymi i chorobami genetycznymi. Misją Fundacji Dziecięca Fantazja jest dotarcie do wszystkich cierpiących dzieci w Polsce, aby wnieść w życie dzieci i ich rodzin iskierkę radości, wiary i nadziei. Fundacja działa wyłącznie na rzecz polskich dzieci. Przez 9 lat działalności spełniła ponad 2800 najskrytszych fantazji. Fundatorami marzeń są osoby indywidualne, firmy i organizacje. Więcej na: www.f-df.pl