Julian Pawlik, 18-latek z Giżycka, w lipcu tego roku wyrusza w podróż do Indonezji rowerem! O swoim pomyśle coraz częściej informuje w prasie, radio i mediach społecznościowych. Zaprasza także na spotkanie otwarte „Julek na Jawę” 9 maja (czwartek) o godz. 17:00 – sala gimnastyczna SP 7, ul. Wodociągowa 8

zdjęcie plakatu julek na jawę

Trasa podróżnika będzie obejmować następujące kraje: Polska, Słowacja, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Turcja, Gruzja, Azerbejdżan (z Baku samolotem do New Delhi), Indie (lot samolotem do Bangkoku), Tajlandia, Malezja, Indonezja (końcowa przeprawa obejmuje 3 promy) wyspa Jawa. Wyprawa będzie trwała od 8 do 12 miesięcy.

Wyprawę można śledzić w mediach społecznościowych

https://www.facebook.com/profile.php?id=61557491002649

https://www.youtube.com/channel/UCUzQI3JLsxrqTCfWe8lCl9w

https://www.instagram.com/julek_onbike/

https://buycoffee.to/julek.onbike

@julekonbike

Obecnie podróżnik załatwia sprawy techniczne związane z rowerem i potrzebnym ekwipunkiem. Wyrabia dokumenty i wizy potrzebne do przekroczenia granic w Iranie, Pakistanie oraz Indii. Ma zaplanowane trzy spotkania w Suwałkach, podczas których będzie prezentował swoje przygotowania do podróży.

Julian Pawlik sam o sobie:

„Uczyłem się w szkole podstawowej nr 7 w Giżycku i trenowałem piłkę nożną w Mazurii Mazurskiej Akademii Sportowej. 4 lata mieszkałem w Łomży i uczęszczałem do Liceum Mistrzostwa Sportowego i kontynuowałem grę w ŁKS Łomża. Na ostatni semestr przeniosłem się do Suwałk, w maju piszę matury.

Zainspirowałem się pewnym podróżnikiem oraz poczułem chęć objechania świata rowerem. Szukałem celu bądź trasy jaką bym chciał przejechać i padło na wyspę wulkanów Jawę. Tak powstał mój projekt Julek na Jawę.”