Siatkarze ZSKŚiA w Giżycku na czwartym miejscu w województwie

Po rozegraniu turniejów powiatowych, rejonowych, regionalnych drużyna Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku znalazła się w najlepszej czwórce województwa. Finał Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Piłce Siatkowej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych został rozegrany 18 kwietnia 2013 r. w Olsztynie. Spotkały się tam zespoły LO V Olsztyn, LO I Olsztyn, ZSKŚiA Giżycko, LO Braniewo.

Zawodnicy z Giżycka, zdobywcy brązowego medalu sprzed roku, dobrze rozpoczęli rywalizację. W pierwszym spotkaniu stoczyli wyrównany pojedynek z LO I Olsztyn i chociaż prowadzili w obu setach,  niestety zabrakło szczęścia  w końcówkach. Drugi mecz, równie zacięty i emocjonujący, stoczyli z LO Braniewo, ulegając  i tym razem. W ostatnim spotkaniu turnieju nasi zawodnicy przegrali ze zdobywcą tytułu,  LO V Olsztyn.

– Szczerze mówiąc liczyliśmy na więcej, zawodnicy byli mocno umotywowani do walki o medale. Wprawdzie rezultaty tego nie odzwierciedlają, ale zagraliśmy niezłe mecze i pokazaliśmy się z dobrej strony, zwłaszcza w ataku. Kolejne akcje w tym elemencie Kamila Boharewicza  i Grzegorza Uziałło, budziły respekt u rywali. Uważam, że sam udział w „final four”, i to drugi raz z rzędu, jest dużym osiągnięciem. W zeszłym roku wróciliśmy z medalem, tym razem się nie udało.

Ostateczna kolejność :
I miejsce LO V Olsztyn
II miejsce LO I Olsztyn
III miejsce LO  Braniewo
IV miejsce ZSKŚiA Giżycko

Skład reprezentacji ZSKŚiA w Giżycku: Mariusz Olszewski, Wojciech Pieńczykowski, Kamil Boharewicz, Marcin Boharewicz, Grzegorz Uziałło, Marcin Bitowt, Piotr Kawalerski, Wojciech Ferenc, Rafał Rutkowski, Kamil Żołądek, Michał Pałamasz. Opiekunem drużyny jest Dariusz Pachucki.

Tekst: Dariusz Pachucki
Fot. Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku