Za zasługi dla samorządu terytorialnego…

16 listopada br. w Olsztynie wyróżniający się samorządowcy z Warmii i Mazur otrzymali z rąk Wicewojewody Grażyny Kluge Honorowe Odznaki „Za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego”. Wśród osób odznaczonych był również Wicestarosta Giżycki Mirosław Dariusz Drzażdżewski.

Z kolei 16 października br. w Łodzi Andrzej Halicki, Minister Administracji i Cyfryzacji, wręczył Odznaki Honorowe za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego. Otrzymali je wtedy m.in.: Wacław Strażewicz – Starosta Giżycki, Kazimierz Ambroziak – były dyrektor Powiatowego Zespół Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Giżycku oraz Zbigniew Piestrzyński – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Giżycku. [ZOBACZ]

„W imieniu Ministra Administracji i Cyfryzacji, który przyznał te odznaki, serdecznie dziękuję Państwu za wszystkie działania podejmowane na rzecz samorządów. Za to, że poprzez mądre i potrzebne inicjatywy rozwijacie swoje małe ojczyzny, zarówno ekonomicznie, jak i infrastrukturalnie. To nie jest łatwe zadanie, bo często borykacie się z problemami finansowymi, ale mimo tych trudności potraficie zadbać o wasze samorządy” – mówiła Wicewojewoda Grażyna Kluge gratulując odznaczonym.

Wśród wyróżnionych przez Ministra Administracji i Cyfryzacji znaleźli się:

Marszałek Województwa Gustaw Marek Brzezin,

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz,

Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz,

Starosta Giżycki Wacław Strażewicz,

Starosta Piski Andrzej Nowicki,

Starosta Gołdapski Andrzej Ciołek,

Wicestarosta Giżycki Mirosław Drzażdżewski,

Wójt Gminy Dywity Jacek Szydło,

Wójt Gminy Barciany Ryszard Kozyra,

Wójt Gminy Dubeninki Ryszard Zieliński,

Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński,

były Wójt Gminy Świątki Janusz Sypiański,

były Wójt Gminy Kisielice Tomasz Koprowiak,

były Burmistrz Gołdapi Marek Miros,

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Olsztyna Zbigniew Dąbkowski.

Odznaka Honorowa „Za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego” jest zaszczytnym wyróżnieniem i może być nadawana za szczególne zasługi na rzecz samorządu terytorialnego, w szczególności:

– za działalność w organach jednostek samorządu terytorialnego, związkach i stowarzyszeniach jednostek samorządu terytorialnego;

– za wykonywanie zadań dotyczących samorządu terytorialnego w urzędach administracji publicznej oraz w urzędach organów władzy publicznej;

– za pracę naukową i badawczą dotyczącą zagadnień związanych z działalnością samorządu terytorialnego.

Fot. Warmińsko – Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie