Relacja z jubileuszowej XX Wystawy Gołębi Rasowych

W dniach 17-18 listopada br. Klub Hodowców Gołębi Rasowych w Giżycku zorganizował XX Wystawę Gołębi Rasowych. Impreza odbyła się w hali sportowej II Liceum Ogólnokształcącego w Giżycku. Wzięło w niej udział 30 hodowców z terenu województwa warmińsko-mazurskiego, podlaskiego oraz z Litwy. Zaprezentowano ok. 350 gołębi w 48 rasach polskich i zagranicznych.

Wystawę odwiedzili także Starosta Giżycki Mirosław Dariusz Drzażdżewski, Wicestarosta Giżycki Wacław Strażewicz oraz Wiceburmistrz Miasta Giżycka Paweł Czacharowski.

Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony miłośników gołębi jak i osób zwiedzających.

Wyróżniono 3 hodowców, którzy otrzymali puchary ufundowane przez Powiat Giżycki:

Adam Olchówka za „Gdańskiego wysokolotnego”

Krzysztof Grochocki  za „Czajkę saksońską”

Adam Kopystyńskyj za „Czilika rostowskiego”

Fot. Jacek Szepiłło