Apel pamięci w VI rocznicę katastrofy smoleńskiej na lotnisku-Kętrzyn Wilamowo

IMG_0903 Apelem Pamięci poświęconym ofiarom katastrofy pod Smoleńskiem uczczono dzień 10 kwietnia 2016 roku na lotnisku Kętrzyn Wilamowo. W obchodach VI rocznicy tego tragicznego zdarzenia uczestniczył  Starosta Giżycki  Wacław Strażewicz. Organizatorami uroczystości było Starostwo Powiatowe oraz Gmina Kętrzyn we współpracy z Aeroklubem Krainy Jezior.
Uroczystość rozpoczęła ceremonia podniesienia flagi państwowej. Następnie o godzinie 841 ciszę na 60 sekund przeszyły głośne syreny z wozów strażackich PSP i OSP. W tegorocznych uroczystościach uczestniczyli dowódcy, przedstawiciele jednostek i instytucji wojskowych oraz delegacje samorządów,młodzieży i  społeczeństwa, którzy złożyli wiązanki kwiatów przy obelisku upamiętniającym 96 ofiar katastrofy pod Smoleńskiem.

zdjęcia: mł. chor. Piotr Kamiński