Architektura krajobrazu i inżynieria środowiska w natarciu

19 kwietnia 2013 roku na terenie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbył się 37 etap okręgowy Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Olimpiada popularyzuje wśród młodzieży wiedzę fachową dotyczącą rozwoju rolnictwa, ogrodnictwa, ekonomiki i ochrony środowiska. Olimpiada organizowana jest dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w 9 blokach tematycznych – architektura krajobrazu, produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, mechanizacja rolnictwa, ogrodnictwo, agrobiznes, żywienie człowieka, inżynieria i ochrona środowiska oraz leśnictwo.

W tym roku do rywalizacji na szczeblu okręgowym zakwalifikowano 162 uczniów z 36 szkół. Młodzież w poszczególnych blokach tematycznych pisała test składający się z 60 pytań za który mogła otrzymać 60 pkt.  i wykonywała 3 zadania praktyczne, za które mogła uzyskać także 60 pkt.

Reprezentacja Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku była dość liczna, w poszczególnych blokach udział wzięli:

Agrobiznes: Adrianna Ferenc klasa IV TA, Marek Uranowski klasa IV TA

Architektura krajobrazu: Agnieszka Strzelecka klasa IV TAK, Aneta Ladachowska klasa IV TAK, Kamila Januszczyk klasa IV TAK

Produkcja roślinna: Patryk Tomasz Bańkowski klasa IV TR, Dariusz Buźniak klasa IV TR

Produkcja zwierzęca: Krystian Kudraj klasa IV TR

Inżynieria i ochrona środowiska: Katarzyna Frąckiewicz klasa IV TIŚiM, Piotr Libudzki klasa III TIŚiM

Jak co roku laureaci eliminacji okręgowych otrzymali nagrody od sponsorów za pięć miejsc w poszczególnych blokach tematycznych.

Na zmagania centralne, które odbędą się w Warszawie w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, wyłoniono 20 osobową reprezentację ze wszystkich bloków. Wśród nich reprezentanci naszej szkoły. Po raz kolejny uczniowie Technikum Architektury Krajobrazu: Aneta Ladachowska  która zajęła 2 miejsce oraz Kamila Januszczyk – miejsce 3, jak również uczeń klasy trzeciej Technikum Inżynierii Środowiska i Melioracji Piotr Libudzki, zakwalifikowali się do etapu centralnego.  Zmierzą się oni z najlepszymi z całej Polski w walce o  INDEKS na wymarzoną uczelnię.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Tekst: Magdalena Czaus
Fot. Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku