4.2 C
Giżycko
4 marca 2024

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W dniu dzisiejszym (1 marca br.) w Giżycku odbyły się Wojewódzkie Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystość została zorganizowana przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego Radosława Króla, Dowódcę 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Wojciecha Ziółkowskiego oraz Burmistrza Giżycka Wojciecha Karola Iwaszkiewicza.

Obchody rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny i Żołnierzy Niezłomnych w kościele p.w. Ducha Świętego Pocieszyciela w Giżycku, skąd uczestnicy przeszli pod pomnik Żołnierzy AK i Sybiraków. Nastąpiło podniesienie flagi państwowej, wystąpienia okolicznościowe, Apel Pamięci i salwa honorowa a następnie złożenie kwiatów oraz zniczy przez delegacje.

W uroczystości udział wzięli m.in. Wojewoda Warmińsko-Mazurskiego Radosław Król, Dowódca 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Wojciech Ziółkowski, Senator RP Jolanta Piotrowska, Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Sylwia Jaskulska, samorządowcy, przedstawiciele służb i straży, przedstawiciele organizacji kombatanckich, przedstawiciele szkół, harcerstwa, organizacji społecznych oraz mieszkańcy Giżycka.

Powiat Giżycki reprezentowali Starosta Giżycki Mirosław Dariusz Drzażdżewski oraz Wicestarosta Giżycki Mateusz Sieroński.

 

Zaproszenie na szkolenie

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej prowadzony przez Stowarzyszenie Adelfi zaprasza na bezpłatne szkolenie pt. „Zamknięcie roku 2023 w NGO”, które odbędzie się dnia 9 marca 2024 r. w Ełku.

Jeśli chcesz wiedzieć jak prawidłowo sporządzić sprawozdanie finansowe w NGO, poznać terminy, sposoby zatwierdzania i wysyłania sprawozdań finansowych, na co zwrócić uwagę, jakie załączniki dołączyć to zapisz się już dziś na szkolenie.

Szkolenie poprowadzi wieloletni praktyk – Kinga Wołotkiewicz. Od 2004r. nieprzerwanie związana z pozarządówką. Od zawsze blisko finansów, więc i w Stowarzyszeniu Adelfi przez lata współpracy zajmuje się działką finansów szeroko pojętych. Absolwentka Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu na kierunku marketing i zarządzanie. Dodatkowo wiedzę swą uzupełniła ważnymi dla niej kursami: Szkoła Trenerów Organizacji Pozarządowych – XV edycja, Doradca biznesowy OIC Poland, Program Menadżerowie NGO Promengo – VI edycja oraz szeregiem szkoleń. Nie przestaje się szkolić i wciąż szuka możliwości rozwoju i poszerzania wiedzy i doświadczenia.

Termin i miejsce:

09.03.2024 r. (sobota) w godzinach 09:00-16:00 z przerwami

ul. Jana i Hieronima Małeckich 3 lok. 1, 19-300 Ełk

Grupa odbiorców szkolenia:

Zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych, którzy w swoich organizacjach odpowiedzialni są za  sporządzanie sprawozdań finansowych.

Jak się zgłosić?

Aby się zgłosić należy do dnia 04.03.2024 do godz. 12:00 wysłać formularz zgłoszeniowy dostępny poniżej:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScZhlG89_xXngu3PqTxHa_XovgcmTj9JwZKucdb2CfJ7Z5Zig/viewform?usp=sf_link

O udziale w szkoleniu decyduje potwierdzenie od Organizatora.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Organizator zapewnia wyżywienie.

W razie dodatkowych pytań lub niejasności związanych ze szkoleniem prosimy o kontakt z Dorotą Gutowską, e-mail: dorota.gutowska@adelfi.pl , tel. 798-349-266.

Projekt „Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Ełku” realizowany jest przez Stowarzyszenie Adelfi w partnerstwie ze Stowarzyszeniem ESWIP i współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.

 

karta opisu szkolenia [POBIERZ]

1 marca – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Niezłomni, Wyklęci, Żołnierze Drugiej Konspiracji. Wśród nich znane pseudonimy: Nil, Zapora, Inka, Łupaszka, Lalek, Pług. Kim byli? Żołnierzami, którzy nie uznali końca II wojny światowej i z bronią w ręku wystąpili przeciw drugiemu, obok nazizmu, zaborczemu totalitaryzmowi – przeciwko komunizmowi.

Oddajemy dziś cześć Bohaterom, którzy za niezłomność płacili więzieniem, torturami, śmiercią i skazaniem na zapomnienie.

 

Uczniowie Szkoły Policealnej z wizytą w uzdrowisku

Klasa II kierunku technik masażysta Szkoły Policealnej im. Hanny Chrzanowskiej w Giżycku w ramach zajęć dydaktycznych dnia 28 lutego 2024r. zwiedziła i poznała zasadę funkcjonowania Sanatorium Uzdrowiskowego „Kumiecie Zdrój” w Gołdapi. Słuchacze zapoznali się z zabiegami fizykalnymi (okładami borowinowymi, krioterapią, hydroterapią, elektroterapią itp.) oraz masażami wykonywanymi w uzdrowisku. Zobaczyli jak wygląda stanowisko do wykonywania masażu leczniczego w sanatorium. Być może ich przyszłe miejsce pracy zawodowej. Mieli możliwość rozmowy z absolwentami szkoły kierunku: technik masażysta oraz technik fizjoterapii – obecnie tam pracującymi. Zobaczyli także grotę solną, mazurskie tężnie solankowe oraz pijalnię wód mineralnych.

 

 

Źródło informacji: Szkoła Policealna im. Hanny Chrzanowskiej w Giżycku

 

 

 

Bezpłatne szkolenie z Portalu Klienta iBTM

Biuro ds. Transportu Międzynarodowego w Głównym Inspektoracie Transportu Drogowego zaprasza na organizowane dnia 6 marca spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla przedsiębiorców prowadzących międzynarodowy transport drogowy.
Szkolenie dotyczyć będzie nowego Systemu: Portal Klienta iBTM, dzięki któremu przedsiębiorcy mogą w sposób wygodny i bezpieczny realizować sprawy urzędowe w GITD.

Przez Portal Klienta możliwe jest uzyskanie dostępu do danych przedsiębiorcy lub organizacji przewoźników drogowych oraz złożenie wniosków o:

– przedłużenie ważności licencji wspólnotowej;
– wydanie dodatkowych wypisów z licencji;
– wydanie świadectwa kierowcy;
– wydanie zezwolenia zagranicznego;
– a także złożenie informacji dotyczącej wymiany taboru lub zmiany nr rej. pojazdu albo zmiany prawa dysponowania pojazdem w czasie rzeczywistym.

Wstęp jest bezpłatny, a zaproszenie kierowane jest do wszystkich przedsiębiorców prowadzących międzynarodowy transport drogowy, w tym również posiadających zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego.
Informacje na temat zapisów dostępne są pod adresem: https://www.gov.pl/web/gitd/szkolenie-06032024
Spotkanie odbędzie się: 6.03.2024 r.
Godzina: 10:00
Platforma TEAMS – online.

Harmonogram dyżurów Powiatowej Komisji Wyborczej w Giżycku

W dniu wczorajszym tj. 27 lutego 2024 r. odbyło się posiedzenie Powiatowej Komisji Wyborczej w Giżycku, która zatwierdziła następujący harmonogram dyżurów dla przyjmowania zgłoszeń list kandydatów na radnych:

28.02.2024 r. (środa) 12.00 – 15.00
29.02.2024 r. (czwartek) 12:00 – 15:00
01.03.2024 r. (piątek) 12.00 – 15.00
02.03.2024 r. (sobota) 8.00 – 11.00
04.03.2024 r. (poniedziałek) 11.00 – 16:00

Siedziba Powiatowej Komisji Wyborczej w Giżycku mieści się:
w Starostwie Powiatowym w Giżycku, Aleja 1 Maja 14, 11-500 Giżycko, parter pokój nr 6,
tel. 87 428-59-58 w. 58

W skład Powiatowej Komisji Wyborczej w Giżycku wchodzą:

L.p.
Imię i nazwisko
Funkcja
1. Krzysztof Zdzisław Paternoga Przewodniczący Komisji
2. Grażyna Elżbieta Piotrowicz Zastępca Przewodniczącego Komisji
3. Paweł Choiński Członek Komisji
4. Marzena Czyrkowska Członek Komisji
5. Marzena Foltyn Członek Komisji
6. Edyta Wanda Gajewska Członek Komisji
7. Janina Lucyna Kondracka Członek Komisji
8. Elżbieta Maria Makowska Członek Komisji
9. Joanna Petrusewicz Członek Komisji
10. Beata Ratkiewicz Członek Komisji
11. Piotr Rawłuszko Członek Komisji
12. Anna Stankiewicz Członek Komisji

 

POSTANOWIENIE NR 132/2024 Komisarza Wyborczego w Olsztynie III z dnia 26 lutego 2024 r. w sprawie powołania terytorialnych komisji wyborczych w wyborach organów jednostek samorządu terytorialnego zarządzonych na dzień 7 kwietnia 2024 r.
(kliknij, aby pobrać)

27 luty – Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych

Dzisiaj organizacje pozarządowe obchodzą swoje święto. To dzięki pełnym pasji wolontariuszom i działaczom społecznym w naszym powiecie realizowanych jest wiele wartościowych i ciekawych inicjatyw w najróżniejszych dziedzinach życia.

Wszystkim pracownikom, wolontariuszom, osobom współpracującym z organizacjami pozarządowymi składamy najserdeczniejsze życzenia. Dużo zapału do działania oraz nowych, wspaniałych pomysłów, które każdego dnia zmieniają Naszą Małą Ojczyznę.  Niech pasja, która Państwa napędza do działania nigdy nie gaśnie a realizacja projektów zawsze przynosi wiele radości i satysfakcję.

 


 

Pamiętajmy, że rozliczając się z Urzędem Skarbowym możemy wesprzeć organizacje pozarządowe posiadające status OPP (Organizacji Pożytku Publicznego), działające na terenie naszego powiatu!

Poniżej wykaz organizacji pożytku publicznego z terenu powiatu giżyckiego uprawnionych do otrzymania w 2024 roku 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych za 2023 rok:

0000030497 – Stowarzyszenie na Rzecz Chorych z Chorobą Nowotworową „Promyk” w Giżycku
0000034507 – Ryńskie Stowarzyszenie Integracji Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Dar Serca” Rysipon – Dar Serca
0000036454 – Giżyckie Stowarzyszenie Wędkarskie
0000073246 – Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Giżycku
0000077097 – Stowarzyszenie „Rotary Club” Giżycko
0000202570 – Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Rozwoju Osób o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych „Szansa”
0000358101 – Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych – „Podaruj Dziecku Radość” Przy Szkole Podstawowej Nr 3 Z Oddziałami Integracyjnymi w Giżycku
0000451493 – Mazurska Fundacja Młodzieży Niepełnosprawnej „Marzenia”
0000512848 – Giżyckie Stowarzyszenie Brat Kot

 

Odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku

26 lutego br. odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. Spotkaniu przewodniczył Starosta Giżycki Mirosław Dariusz Drzażdżewski. Członkowie komisji zapoznali się ze sprawozdaniami służb i straży za rok ubiegły tj.: informacją dotyczącą stanu przestępczości i zakresu jej zwalczania na terenie Powiatu Giżyckiego przez Prokuraturę Rejonową w Giżycku, informacjami o pracy Komendy Powiatowej Policji w Giżycku, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Giżycku oraz Straży Miejskiej w Giżycku w 2023 roku.

 

Kondolencje

Pani Małgorzacie Czarneckiej oraz Jej Rodzinie i Bliskim wyrazy głębokiego współczucia i słowa wsparcia w trudnych chwilach po stracie Taty składają Starosta Giżycki oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Giżycku.

 

Joanna Jędrzejczyk i Adrian Mielnik w giżyckim Domu Dziecka

Tak wyglądało spotkanie z Joanną Jędrzejczyk i Adrianem Mielnikiem, które odbyło się 19 lutego 2024 r. w Domu dla Dzieci Jaś, Małgosia, Wojtek w Giżycku.

 

 

Zobacz również artykuł: http://www.powiatgizycki.pl/wyjatkowi-goscie-w-domu-dla-dzieci-jas-malgosia-wojtek/

 

 

Pierwsza pomoc w SOSW

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Giżycku podczas zajęć szkolnych poznawali zasady udzielania pierwszej pomocy.
Udzielanie pierwszej pomocy jest jedną z najważniejszych umiejętności, które uczeń powinien zdobyć w szkole. Oprócz kształtowania umiejętności udzielania pierwszej pomocy istotna jest odpowiedzialność za jakość jej udzielania – właściwa reakcja na nagły wypadek. Takie zajęcia kształtują w najmłodszych właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym.
Zajęcia przeprowadzili ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Giżycku. Zajęcia oraz zakup fantomów do ćwiczeń praktycznych sfinansowane dzięki Stowarzyszeniu OK Giżycko.

 

Źródło informacji: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. J. Brzechwy w Giżycku

Ruszyła III edycja Konkursu „Razem dla Seniorów”

Konkurs „Razem dla Seniorów” zainicjowała Małżonka Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Agata Kornhauser–Duda by promować i nagradzać najciekawsze i najbardziej wartościowe projekty, inicjatywy, przedsięwzięcia na rzecz osób starszych. Konkurs objęła honorowym patronatem Pierwsza Dama, a jego organizatorem jest Kancelaria Prezydenta RP.

Konkurs „Razem dla Seniorów” ma na celu uhonorowanie osób starszych, zwrócenie uwagi na ich problemy i potrzeby, ale także pobudzenie ich do aktywności. Pokazanie, że jesień życia to czas na rozwijanie pasji i talentów, podejmowanie nowych wyzwań, realizację marzeń, to możliwość aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym i kulturalnym kraju i lokalnych społeczności.

Konkurs przeprowadzany jest w trzech kategoriach:

 • Młodzi Seniorom
 • Seniorzy Seniorom
 • Dla Seniorów – obejmująca wszystkie grupy i sfery aktywności

Jego rozstrzygniecie i wręczenie nagród planowane jest podczas uroczystej gali w Pałacu Prezydenckim na jesieni br.

Nagrodą główną w każdej kategorii jest statuetka i list Małżonki Prezydenta RP, finaliści Konkursu otrzymują dyplom.

Szczegółowe pytania dotyczące Konkursu „Razem dla Seniorów” można kierować do organizatorów pod nr tel.: 22 695 28 18 lub 22 695 21 19, 22 695 21 59, e–mail: dialog@prezydent.pl

Adres korespondencyjny:
Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
Biuro Dialogu, Samorządu i Rozwoju
00–902 Warszawa, ul. Wiejska 10
z dopiskiem: Konkurs „Razem dla Seniorów”

Zgłoszenia można przesyłać do 30 kwietnia 2024 r.

 

Regulamin [POBIERZ]

Formularz zgłoszeniowy [POBIERZ]

 

Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajda Państwo również na stronie internetowej:

https://www.prezydent.pl/malzonka-prezydenta/inicjatywy/razem-dla–seniorow/iii-edycja

 

 

Seniorzy dziękują za wspaniałe Walentynki

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Giżycku dziękują Weronice Smolak z Rotaract Giżycko za sprawienie radości w dniu św. Walentego. Zorganizowana akcja „Walentynka dla Seniora” wywołała uśmiech na twarzy ludzi, którzy często są samotni. Kreatywne kartki, pełne miłych słów i słodki poczęstunek to wyraz miłości do ludzi w podeszłym wieku i przewlekle somatycznie chorych. Seniorzy bardzo cieszyli się, że ktoś o nich pamięta w tym szczególnym dniu. Każda okazja jest idealnym momentem, aby wspólnie spędzić czas.

 

Źródło informacji: Dom Pomocy Społecznej w Giżycku

Utrudnienia w ruchu – Gmina Wydminy

Informujemy, iż w związku z przebudową drogi gminnej nr 136019N na odcinku od ulicy Kajki w Wydminach do miejscowości Mazuchówka 28 lutego wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu – objazd drogą wojewódzką nr 655.

23 luty – Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

Depresja stanowi coraz większy problem zdrowotny i społeczny. Według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia do 2030 roku może stać się najczęściej występującą chorobą na świecie. Ale uwaga, depresja to nie chwilowe przygnębienie! To poważne zaburzenie psychiczne, które znacząco utrudnia dotychczasowe funkcjonowanie, wpływając na pracę i relacje z innymi ludźmi.

Według danych NFZ przedstawionych w najnowszym raporcie Psychiatria-ezdrowie.gov.pl, (https://ezdrowie.gov.pl/portal/home/badania-i-dane/zdrowe-dane/monitorowanie/psychiatria) w 2023 roku epizod depresyjny wystąpił u ponad 109 tys. osób z czego 74 proc. u kobiet. Raport prezentuje m.in. informacje o udzielonych świadczeniach, hospitalizacjach i lekach refundowanych.

Czym są pierwsze objawy depresji?
Pierwsze sygnały często są niedostrzegane, zarówno przez bliskich, jak i samych pacjentów. Smutek, brak zainteresowania codziennymi czynnościami, uczucie zmęczenia, trudności ze skupieniem uwagi, poczucie winy czy nawet myśli samobójcze – to tylko niektóre z nich.

Dlaczego warto działać?
Nieleczona depresja może się nasilać, dlatego wczesne rozpoznanie jest kluczowe. Nie bój się szukać pomocy! Na pytania dotyczące depresji odpowiadają specjaliści w filmie na kanale YouTube Akademia NFZ: https://youtu.be/EGM6o_HRbeo?si=6g2VAvZAhMDldLWB

Gdzie szukać pomocy?
Skorzystaj z pomocy lekarza podstawowej opieki zdrowotnej oraz specjalistów, takich jak psychiatra czy psycholog. Warto także rozmawiać o swoich uczuciach z bliskimi i szukać wsparcia w otoczeniu. Nie zwlekaj – im wcześniej podejmiesz działania, tym większe masz szanse na trwałe wyjście z depresji.

Do psychiatry nie jest potrzebne skierowanie!

SPRAWDŹ też – Ochrona zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży:
https://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/informacje-o-swiadczeniach/ochrony-zdrowia-psychicznego-dzieci-i-mlodziezy

 

Źródło informacji: Akademia NFZ, https://www.facebook.com/akademianfz

Spotkanie na temat depresji w MOS

Jutro (23 lutego) przypada Dzień Walki z Depresją. Co roku w działania związane z obchodami tego dnia włącza się Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Giżycku. Wczoraj, 21 lutego br. w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii odbyło się spotkanie z uczniami. Prelekcję na temat depresji wygłosiła psychoterapeutka Aleksandra Brysacz-Kintopp. Działanie profilaktyczne zostało wsparte przez Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku.

 

Fot. Ewa Ostrowska

Cyber Security Challenge w MOS

22 lutego br. w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Giżycku odbył się niezwykle ważny konkurs “Cyber Security Challenge”. Wzięło w nim udział 9 utalentowanych uczniów, którzy stanęli przed wyzwaniem związanym z bezpieczeństwem cybernetycznym. Celem konkursu było zwiększenie wiedzy młodzieży na temat zagrożeń w sieci oraz sposobów ochrony swoich danych. Organizację konkursu wsparli Centrum Profilaktyki i Integracji Społecznej w Giżycku oraz Wójt Gminy Giżycko.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

 

Źródło informacji: Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Giżycku

 

Webinar pn. ,,Procedura likwidacji stowarzyszenia”

Webinar odbędzie się 29 lutego 2024 r. (czwartek) w godz. 14.00-15.00, a poprowadzi go pani Beata Bartnik – Doradca ds. ekonomii społecznej w Związku Stowarzyszeń LGD9, wieloletni pracownik Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka „Wielkie Jeziora Mazurskie”, Prezes Stowarzyszenia KAL od 2017 roku.

Webinar zorganizowany zostanie w ramach projektu ,,Rozwój Związku Stowarzyszeń LGD9” dofinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności w ramach PROO 1a.

Link do webinaru:

https://zoom.us/j/92096418280?pwd=QnErSW5SbEZPSytlbC9RZklVcWwrdz09

Identyfikator: 920 9641 8280

Kod dostępu: 942792

Zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych tematem!

 

Mieszkańcy DPS na koncercie retro

21 lutego br. mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Giżycku, za sprawą artystów z Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Wilkasach, przenieśli się w muzyczny klimat lat 20-tych, 30-tych. W Koncercie Retro w reżyserii Barbary Somionki wystąpili młodsi wokaliści z zespołu „Fantazja” (Iga Styczyńska Nikola Peliszko i Zuzanna Jakubowska), młodzież z zespołu „Złote Nutki” (Aurelia Kowalewska, Anita Fijałkowska i Amelia Somionka), zespół „Kaprys” (Artur Pilichiewicz, Beata Mycak, Joanna Chomej, Elżbieta Bielak). Gościnnie wystąpił p. Marek Jasudowicz. Wszyscy byli zachwyceni spektaklem. Wzruszenie na twarzach mieszkańców mówiło samo za siebie. Dziękujemy serdecznie za wspólnie spędzone chwile i prosimy o więcej.

 

Źródło informacji: Dom Pomocy Społecznej w Giżycku

Wyjątkowi goście w Domu dla Dzieci Jaś, Małgosia, Wojtek

19 lutego br. placówki opiekuńczo-wychowawcze typu socjalnego Dom dla Dzieci – Jaś, Małgosia, Wojtek w Giżycku odwiedzili wspaniali goście – Joanna Jędrzejczyk (polska zawodniczka MMA, muay thai, kickboxingu i boksu) oraz znany dziennikarz pochodzący z Giżycka Adrian Mielnik. W spotkaniu wzięli również udział Starosta Giżycki Mirosław Dariusz Drzażdżewski i Burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz.

Dzieci otrzymały od gości wspaniałe prezenty. Dzięki Adrianowi, wszystkie dzieciaki z placówki wyjadą na tygodniowe wakacje do Hotelu Arłamów – pieniądze na ten cel uzbierał dla nich sam Adrian, podczas zbiórki zorganizowanej w swoje urodziny. Dzieci otrzymały także nowiutką konsolę z zestawem gier, drobniejsze upominki, a także zdjęcia z autografami od gości.

To były wyjątkowe i niezapomniane chwile.

 

Fot. Dom dla Dzieci – Jaś, Małgosia, Wojtek w Giżycku

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

 Starosta Giżycki (Administrator) informuje, że na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalej: RODO) przysługują Pani/Panu określone poniżej prawa związane z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych przez Starostwo Powiatowe w Giżycku:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Starosta Giżycki z siedzibą przy al. 1 Maja 14 oraz ul. Generała Józefa Zajączka 2, 11-500 Giżycko (tel. 87 428 59 58, adres e-mail: skrzynka@gizycko.starostwo.gov.pl). 
 2. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Osobowych – Jolantę Palczewską, z którą można się kontaktować: al. 1 Maja 14, 11-500 Giżycko; tel. 87 428 59 58, adres e-mail: iod@gizycko.starostwo.gov.pl.
 3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w następujących celach:
 4. wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze – wynikających z ustaw kompetencyjnych (szczególnych) (np.: wydawanie zezwoleń w zakresie rejestracji pojazdów, praw jazdy, pozwoleń na budowę, prowadzenie ewidencji gruntów i budynków itp.),
 5. realizacji umów zawartych z kontrahentami Administratora,
 6. w pozostałych przypadkach Pani/Pana dane osobowe przetwarzane są wyłącznie na podstawie wcześniej udzielonej zgody w zakresie i celu określonym w treści zgody (np. sprawy dot. rekrutacji pracowników).
 7. Podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest:
 8. w przypadku wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze - obowiązujące przepisy prawa (art. 6 ust.1 lit. c RODO),
 9. umowa zawarta między Panią/Panem a Administratorem (art. 6 ust.1 lit. b RODO),
 10. udzielona przez Panią/Pana zgoda na przetwarzanie danych osobowych – np. w celu rekrutacji (art. 6 ust.1 lit. a RODO).
 11. W związku z przetwarzaniem danych w celach wskazanych w pkt 3, Pani/Pana dane osobowe mogą być udostępniane innym odbiorcom lub kategoriom odbiorców danych osobowych. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych mogą być:
 12. organy władzy publicznej oraz podmioty wykonujące zadania publiczne lub działające na zlecenie organów władzy publicznej, w zakresie i w celach, które wynikają z przepisów powszechnie obowiązującego prawa (np. podmioty kontrolujące, sądy, policja itp.);
 13. inne podmioty, które na podstawie stosownych umów podpisanych z Starostwem Powiatowym w Giżycku przetwarzają dane osobowe, dla których Administratorem jest Starosta Giżycki (np. usługi pocztowe).
 14. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celów wskazanych w pkt 3, lecz nie krócej niż okres wskazany w przepisach o archiwizacji. Oznacza to, że dane osobowe zostaną zniszczone po upływie odpowiednio 3, 5, 10, 20 lub 50 lat od daty zakończenia sprawy (zgodnie z przepisami o archiwizacji). 
 15. W związku z przetwarzaniem przez Administratora, Pani/Pana danych osobowych, przysługuje Pani/Panu prawo do:
 16. dostępu do treści danych, na podstawie art. 15 RODO z zastrzeżeniem, że udostępniane dane osobowe nie mogą ujawniać informacji niejawnych, ani naruszać tajemnic prawnie chronionych, do których zachowania zobowiązany jest Administrator,
 17. sprostowania (poprawiania) danych osobowych – w przypadku, gdy dane są nieprawidłowe lub niekompletne, na podstawie art. 16 RODO,
 18. żądania usunięcia danych, na podstawie art. 17 RODO; (w przypadkach, w których Administrator przetwarza dane osobowe na podstawie przepisów prawa, dane zostaną usunięte po zakończeniu okresu archiwizacji);
 19. ograniczenia przetwarzania danych, na podstawie art. 18 RODO,
 20. wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzanych danych, na podstawie art. 21 RODO, z zastrzeżeniem, że nie dotyczy to przypadków, w których Administrator posiada uprawnienie do przetwarzania danych na podstawie przepisów prawa,
 21. prawo do przenoszenia danych, na podstawie art. 20 RODO.
 22. W przypadku, gdy przetwarzanie danych osobowych odbywa się na podstawie zgody osoby na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO), przysługuje Pani/Panu prawo do cofnięcia jej w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 23. Przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa.
 24. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest obowiązkowe, w sytuacji, gdy przesłankę przetwarzania danych osobowych stanowi przepis prawa lub zawarta między stronami umowa.
 25. Administrator dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszelkie środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

 Więcej informacji dotyczących ochrony danych osobowych można uzyskać pod adresem:

https://www.uodo.gov.pl/

This will close in 20 seconds

Skip to content