Bartosz Zieliński – Super Facetem Roku II LO

30 września 2015 roku w II Liceum Ogólnokształcącym w Giżycku z okazji Dnia Chłopaka klasa II D przygotowała konkurs na „Super Faceta Roku II LO”. Organizatorzy zapewnili wszystkim dużo dobrej zabawy. Do konkursu przystąpiło 10 chłopaków z klas I-III.

Oj działo się, że hej! Panowie musieli najpierw wykazać się na wybiegu prezentując strój sportowo – elegancki. Było na co popatrzeć, kadra narodowa też by się nie powstydziła takiego pokazu. Były marynarki, kapelusze, kolorowe adidasy i sportowe spodenki. Choreografia też miała wpływ na ocenę i życzliwe okrzyki widowni. Kandydaci na „Super faceta” zmierzyli się również w konkurencji wyznawania dziewczynom uczuć, prawienia komplementów, oświadczaniu się, czytania miłosnych wierszy czy chociażby zaproszenia dziewczyny na obiad do rodziców. Wszyscy kandydaci wykazali się refleksem i elokwencją, na wykonanie zadanie nie mieli czasu do namysłu mogli tylko wybrać sobie z sali obiekt westchnień. Przekonanie dziewczyny by poszła na randkę lub by została jego dziewczyną nie zawsze było łatwe. Twórczość językowa chłopców wzbudzała aplauz widowni, a wyznanie wierszem dziwnego stanu „miłości” okazało się nie do przebicia. Nie zabrakło również konkurencji łatwiejszych dla mężczyzn, jak rozpoznawanie narzędzi i ich funkcji. Do rozpoznania były między innymi: wiertarka, klucze francuskie, wiertła do betonu, papier ścierny, hebel. Najbardziej zagadkowym urządzeniem okazał się dziurkacz pasków i gwintownica. Super faceci poradzili sobie również z czynnością typowo kobiecą, jaką jest szybkie malowanie swojej wybrance paznokci przed wyjściem na imprezę. Nie wszystkie dziewczęta były zadowolone z efektów i dla nich po konkurencji przygotowany był zmywacz do paznokci.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: p. Bożena Dobrzyńska opiekun SU, Edward Maksym nauczyciel wychowania fizycznego, przewodnicząca SU Maja Szabłowska i przedstawiciel klasy sportowej II D Kuba Kulik. Wszyscy startujący niezmiernie chętnie zaangażowali się w imprezę. Nieważna okazała się wygrana, lecz możliwość zaprezentowania swoich umiejętności i dobra zabawa.

SUPER FACET ZOSTAŁ WYBRANY I NAGRODZONY GROMKIMI BRAWAMI.
III miejsce zajął przedstawiciel z klasy II C – Bartosz Granos
II miejsce zajął przedstawiciel z klasy II A – Michał Kowalewski
I miejsce i tytuł Super Faceta Roku II LO zdobył przedstawiciel z klasy II E – Bartosz Zieliński

Nagrodą były „listy żelazne”, czyli upoważnienie do anulowania niezadowalającej oceny z jednej niezapowiedzianej kartkówki lub odpowiedzi. Gratulacje i życzenia wraz lizakami organizatorzy złożyli wszystkim panom obecnym na sali gimnastycznej.