Bazowi Cadeciarze walczyli w Krynicy Morskiej

W dniach 23.06 – 01.07 cztery załogi Giżyckiej Grupy Regatowej na czele z Trenerem Tomaszem Jaworskim wzięły udział w zgrupowaniu zakończonym regatami o Puchar Trzech Marszałków i Mistrzostwach Polskiego Stowarzyszenia Klasy Cadet.

Do rywalizacji stanęli: Bartosz Ligęza/Jan Dobosz, Paweł Kuszewski/Kamil Endler-Kozłowski i dwie załogi mieszane: Stanisław Dann/Amelia Siemaszkiewicz i Jan Melzer/Maria Kusyk.

W niedzielę z rana rozpoczęły się treningi. Silny i porywisty wiatr stawiał twarde warunki zawodnikom. Nie obyło się bez wywrotek, ale na treningu nie są tak „kosztowne” jak w wyścigach.

W piątek 49 załóg rozpoczęło regaty i odbyły się 3 wyścigi. W sobotę aura pozwoliła na rozegranie 1 wyścigu, a w niedzielę 2.
W Pucharze Trzech Marszałków w klasie Cadet chłopców na drugim miejscu uplasowali się Bartosz Ligęza i Jan Dobosz, a w klasyfikacji Mix Stanisław Dann i Amelia Siemaszkiewicz zajęli trzecią lokatę. Były to regaty towarzyszące głównym zawodom klasy Cadet – Mistrzostwom PSKC. Do klasyfikacji były brane wyniki z dwóch pierwszych dni.
Do Mistrzostw PSKC zaliczone zostały wyścigi z trzech dni. Ostatniego dnia porywisty wiatr dokonał zmian w klasyfikacji. Ostatecznie zawodnicy GGR zajęli następujące lokaty:
– 6 miejsce OPEN – Bartosz Ligęza/Jan Dobosz
– 10 miejsce OPEN (1 miejsce do lat 14) – Paweł Kuszewski/Kamil Endler-Kozłowski
– 21 miejsce OPEN (4 miejsce MIX) – Stanisław Dann/Amelia Siemaszkiewicz
– 37 miejsce OPEN (7 miejsce MIX) – Jan Melzer/Maria Kusyk.

Zawody były to trzecią eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Mistrzostw Świata. Powołanie na MŚ w Bodstedt (Niemcy) otrzymali Bartosz Ligęza/Jan Dobosz!!!

Autor: Międzyszkolna Baza Sportów Wodnych