Beata i Bartek Osior zwycięzcami V Biegu o Puchar Jabłoni

beata i bartek small
V Bieg o Puchar Jabłoni otwierał cykl biegów narciarskich Mazury Loopet Cup. Impreza odbyła się 21 sycznia w Hotelu Jabłoń Lake Resort niedaleko Pisza.

Dwa tygodnie temu organizatorzy zdecydowali, że wobec niepewnej pogody tegoroczna edycja odbędzie się w formie normalnego biegu, bez nart. Ta decyzja była swego rodzaju zaproszeniem do startu dla wielu biegaczy z okolic. Wśród niech nie mogło zabraknąć etatowych biegaczy z Mazur, Beaty i Bartka Osiorów.

Zapewne w biegu narciarskim nie mieliby większych szans, jednak przy zmienionej formule zawodów, to właśnie biegające małżeństwo upatrywane było w roli faworytów.

Przywidywania w pełni się potwierdziły. Bartłomiej Osior z ogromną przewagą wygrał cały bieg, a Beata Pokrzywińska-Osior nie miała sobie równych wśród kobiet. Dodatkowo razem z Rafałem Milewskim i Pawłem Grygo jako MOSiR Orzysz zwyciężyli w kategorii drużynowej.

„Taka impreza to świetna okazja do zrobienia mocnej jednostki treningowej, co na tym etapie przygotowań do sezonu jest bardzo wskazane. Podwójne zwycięstwo oczywiście cieszy, ale w tym dniu nie było to najważniejsze. Samą imprezę uważamy za naprawdę świetną, kto wie czy cyklu Mazury Loopet Cup nie dokończymy w nartach”.

beata i bartek