Beata Pokrzywińska i Bartek Osior z Wydmin nie zwalniają tempa!

aCzerwiec był bardzo intensywnym miesiącem w biegowym kalendarzu Beaty Pokrzywińskiej  i Bartka Osiora. To właśnie z ich inicjatywy 1 czerwca ulicami Wydmin po raz pierwszy przebiegł półmaraton, w którym wystartowało blisko dwieście osób. Dwa tygodnie później główni sprawcy biegowego poruszenia w Wydminach wystartowali w III MCI Maraton Mazury.

Jedyny jak dotąd maraton na Warmii i Mazurach odbył się 13 czerwca w Gałkowie koło Mikołajek. Beata Pokrzywińska z czasem 3:37;02 była druga wśród pań, wygrywając swoją kategorię wiekową. Bartek Osior zajął piąte miejsce open, a osiągnięty czas 3:00:44 dał mu drugie miejsce w kategorii M-30. „Maraton uczy dużej pokory do biegania. Ja swoją lekcję odebrałem między 32 a 42 kilometrem.” – podsumował swój bieg Bartek. W Gałkowie świetnie spisali się wydmińscy seniorzy, którzy w biegu na 10 km dwukrotnie stawali na podium. Dorota Mika Jankowska z czasem 1:00:11 była  druga w kategorii K-50, natomiast 60-letni Jerzy Piłat dystans 10 km pokonał w czasie 47:29 zwyciężając w kategorii M-60.

21 czerwca rozbiegana para z Wydmin wystartowała w I Biegu Świętojańskim w Nowej Karczmie koło Kościerzyny (10km). W tym kameralnym biegu oboje zajęli trzecie miejsca. Beata Pokrzywińska osiągnęła czas 00:43;16, Bartek Osior 00:34;47.

W weekend 28-29 czerwca Beata i Bartek po biegowe wrażenia wyruszyli na Litwę. Pierwszym przystankiem był Bėgimas Birštonas-Prienai, bieg na dystansie 10km z miejscowości Bristonas do Prienai. Tu Beata Pokrzywińska nie miała sobie równych i z czasem 00:42:41 zwyciężyła w kategorii kobiet. Bartek Osior osiągając najlepszy rezultat w tym sezonie ( 00:34:44) zajął IV miejsce w kategorii open. Dzień później w Wilnie trenerzy ogólnopolskiej akcji BiegamBoLubię wystartowali w biegu „10 for 10 km”, zorganizowanym przez Ambasadę Polski na Litwie z okazji 10-lecia Polski i Litwy w Unii Europejskiej. Krzysztof Pokrzywiński, który z czasem 00:36;16 był 13 open, zwyciężając kategorię M-50.”

W lipcu na biegaczy czeka kilka ważnych imprez: 5 lipca start w legendarnym biegu „O Kryształową Perłę Jeziora Narie” w Kretowinach, dystans 33 km; 19 lipca udział w IV Wałeckim Biegu Filmowym i Mistrzostwa Polski BiegamBoLubię.