Bezpieczne ferie w Giżycku

Promocja Zdrowia i Oświata Zdrowotna Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Giżycku przy współpracy z Powiatową Komendą Policji w Giżycku w dniach 25.01.2012 – 01.02.2012 prowadziła akcję „Bezpieczne ferie”. Edukacją zdrowotną objęto 255 uczestników pięciu placówek organizujących zimowiska na terenie powiatu giżyckiego. Dzieciom i młodzieży zostały omówione m.in. tematy mówiące o profilaktyce grypy, meningokoków, racjonalnym odżywianiu z naciskiem na znaczenie I i II śniadania w diecie dziecka oraz spożywaniu warzyw i owoców a także o zażywaniu nowych narkotyków, jak również na temat bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych i zachowań na wypadek silnych mrozów i intensywnych opadów śniegu.