Bezpłatne badania tomograficzne płuc – program profilaktyczny dla palaczy objęty patronatem Starosty Giżyckiego

Starosta Giżycki objął patronatem tegoroczny etap „„Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych” w kierunku wykrywania raka płuc na terenie powiatu giżyckiego. Bezpłatnymi badaniami tomografii komputerowej płuc mogą zostać objęci palący mieszkańcy powiatu giżyckiego w wieku 50-70 lat. Program realizuje  Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie w partnerstwie z firmą Affidea Polska. Badania odbywać się będą w dwóch pracowniach CT w Olsztynie. Realizator projektu przygotowuje również bezpłatny transport do Olsztyna i z powrotem dla osób, które zgłoszą chęć udziału w takim badaniu.

Główny punkt informacyjny i rejestrowy pod nr tel:

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w materiałach załączonych poniżej.