Bezpłatne szkolenie pt. „Finanse i księgowość w praktyce oraz sprawozdawczość roczna”

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Ełku prowadzony przez Stowarzyszenie Adelfi zaprasza na bezpłatne dwudniowe szkolenie pt. „Finanse i księgowość w praktyce oraz sprawozdawczość roczna”, które odbędzie się w Giżycku w dniach 8-9 czerwca 2024 r.

Zakres tematyczny dwudniowego szkolenia:

  • Zasady pracy z finansami i księgowością w podmiotach ekonomii społecznej (PES);
  • Planowanie i budowa budżetu rocznego;
  • Ewidencja zdarzeń gospodarczych;
  • Zatrudnianie w PES;
  • Sprawozdawczość finansowa organizacji;
  • Rodzaje dokumentów księgowych i sposób ich opisywania.

Szkolenie poprowadzi wieloletni praktyk – Kinga Wołotkiewicz. Od 2004r. nieprzerwanie związana z pozarządówką. Od zawsze blisko finansów, więc i w Stowarzyszeniu Adelfi przez lata współpracy zajmuje się działką finansów szeroko pojętych. Absolwentka Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu na kierunku marketing i zarządzanie. Dodatkowo wiedzę swą uzupełniła ważnymi dla niej kursami: Szkoła Trenerów Organizacji Pozarządowych – XV edycja, Doradca biznesowy OIC Poland, Program Menadżerowie NGO Promengo – VI edycja oraz szeregiem szkoleń. Nie przestaje się szkolić i wciąż szuka możliwości rozwoju i poszerzania wiedzy i doświadczenia.

Termin i miejsce: 8-9.06.2024 (sobota i niedziela) w godzinach 09:00-16:00 każdego dnia z przerwami

Miejsce: Giżycko 11-500, ul. Dąbrowskiego 14, Budynek Miejskiej Bazy Sportów Wodnych (przy Ekomarina Giżycko)

Grupa odbiorców szkolenia: Szkolenie skierowane jest do przedstawicieli organizacji pozarządowych, chcących ekonomizować swoją działalność, osób/grup zainteresowanych tworzeniem przedsiębiorstw społecznych i podmiotów ekonomii społecznej zainteresowanych poszerzeniem wiedzy z zakresu finansów i księgowości w PES.

Jak się zgłosić?

Aby się zgłosić należy do dnia 29.05.2024 do godz. 12:00 wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny poniżej:

https://forms.gle/A5gb6yiehvXc6eMw9

oraz

wypełnić „Deklarację uczestnictwa w projekcie” i przesłać skan lub dokument podpisany elektronicznie na adres mailowy: dorota.gutowska@adelfi.pl

O udziale w szkoleniu decyduje potwierdzenie od Organizatora.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Organizator zapewnia wyżywienie.

W razie dodatkowych pytań lub niejasności związanych ze szkoleniem prosimy o kontakt z Dorotą Gutowską, e-mail: dorota.gutowska@adelfi.pl, tel. 798-349-266.

 

Dwudniowe szkolenie realizowane jest w ramach projektu „Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Ełku”, który realizowany jest przez Stowarzyszenie Adelfi w partnerstwie ze Stowarzyszeniem ESWIP i współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.

 

Deklaracja uczestnictwa w projekcie [POBIERZ]

Program szkolenia [POBIERZ]