Biegali całymi rodzinami

Przy pięknej słonecznej pogodzie 2 maja, odbyły się w Twierdzy Boyen w Giżycku XV Ogólnopolskie Biegi Rodzinne w których wzięło udział 500 uczestników. Odbył się jeden bieg, którego zwycięzcą okazał się Paweł Drażba z Giżycka, drugi był Mariusz Olszewski także z Giżycka, trzecie miejsce zajął Szymon Grzegorczyk z Białegostoku. Wśród kobiet pierwsza na mecie była Dominika Słomińska z Giżycka.

Tradycyjnie nagrodzeni zostali: najstarsza i najstarszy uczestnik, najmłodszy uczestnik oraz osoba z najdalszego zakątka Świata, tym razem był to mieszkaniec Bielska – Białej, który zabrał ze sobą blok żółtego sera ufundowany przez Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Giżycku.

Zgłoszone do biegu: najliczniejsza grupa zorganizowana i najliczniejsza rodzina 11 maja popłynie w rejs statkiem Żeglugi Mazurskiej.

Nagrodę główną ufundowaną przez Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku – telewizor, wylosowała mieszkanka Giżycka, Antonina Kustra.

Biało – czerwoną flagę od Zakładu Aktywności Zawodowej otrzymała Anna Szafran.

Wszyscy uczestnicy brali udział w losowaniu nagród ufundowanych przez Powiatowy Zespół Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Giżycku, Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Giżycku. Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Wilkasach oraz prywatnych sponsorów: Restauracje: „Kuchnie Świata i „Kurna Chata” oraz Pizzerię Oregano, Firmę Handlowo – Usługową  A & M Anny Kozłowskiej, Salon Fryzjerski Pana Łukasza Makowskiego w Giżycku i Gabinet Lady Line – Usługi Kosmetyczne.

W trakcie przygotowań do biegu uczestnicy wysłuchali koncertu grupy Blond Band a po biegu obejrzeli występ zespołu Złota Jesień z Klubu Seniora Mazury.

Ponadto, Klub 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej zorganizował mini park zabaw dla najmłodszych.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy gasili pragnienie tradycyjną oranżadą oraz posilali się grochówką przygotowaną przez Dom Pomocy Społecznej w Giżycku z produktów ofiarowanych przez INTRMARCHE w Giżycku.

Organizatorzy:
Powiatowy Zespół Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Giżycku,
Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku,
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Giżycku,
Klub 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej,
Towarzystwo Miłośników Twierdzy Boyen,
Dom Pomocy Społecznej w Giżycku,
Zakład Aktywności Zawodowej w Giżycku,
Giżyckie Centrum Kultury,
Straż Miejska w Giżycku.

 

Fot. Jacek Mikołajczak