Borecka Łękuk Trail 50km już za dwa miesiące!

Majestatyczna Puszcza Borecka z pokazową Zagrodą Żubrów w Wolisku, już po raz trzeci zapraszają wszystkich miłośników biegania trail’owego z całej Polski. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 18-20 listopada 2022 r. Główną areną zawodów będzie niezmiennie mazurski hotel Folwark Łękuk.

Borecka Łękuk Trail to znakomita okoliczność na oficjalne zakończenie sezonu biegowego. W tym roku, oprócz dystansów Litygajno 50km, Wolisko 21k i Dubinek 13km, w programie imprezy pojawił również Łękuk 5km. To ukłon organizatorów w stronę początkujących biegaczy. Z kolei za pokonanie najdłuższego dystansu Litygajno 50km zawodnicy po raz pierwszy otrzymają 1 punkt ITRA (International Trail Running Association – red.). To bardzo ważna i dobra informacja dla biegaczy, których marzeniem są starty w najbardziej prestiżowych biegach górskich w kraju i na świecie. Borecka KIDS to nowa propozycja dla całych rodzin i oczywiście najmłodszych biegaczy. Dzieci w wieku od 3 do 16 lat pobiegną na dystansach od 200 do 800 metrów. To nie koniec nowości i atrakcji. W piątkowy, przedstartowy wieczór odbędzie się Pasta Party i konferencja prasowa z udziałem gwiazd biegów Ultra. Natomiast w sobotę, po ceremonii dekoracji i oficjalnym zakończeniu części sportowej, w Folwarku Łękuk odbędzie się Borecka Łękuk BAL, czyli taneczne podsumowanie całego sezonu biegowego.

„Zapraszam wszystkich biegaczy w nasze gościnne progi. Sam intensywnie przygotowuję się już do startu na dystansie Litygajno 50km. Zapowiada się naprawdę fantastyczny, rozbiegany i roztańczony weekend”. – Krzysztof Przyłucki, ultramaratończyk, właściciel Folwarku Łękuk.

Zapisy, trasy biegów i wszystkie szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.boreckatrail.pl

 

 

Źródło informacji: Fundacja Dystans