Borecka Łękuk Trail. Debiut imprezy w trudnych czasach pandemii.

Z powodu pandemii koronawirusa w kraju i zagranicą odwołano tysiące imprez biegowych. W tych mało optymistycznych dla środowiska biegowego okolicznościach, rodzi się zupełnie nowe wydarzenie. Organizatorzy Borecka Łękuk Trail zapowiadają, że to będzie bieg, który jednocześnie zmęczy nogi, ale też skradnie serca biegaczy z całej Polski.

Borecka Łękuk Trail odbędzie się 5 grudnia 2020 r. Start zaplanowano na godzinę 10:00. Główną areną biegu będzie Folwark Łękuk, hotel stworzony z pasją i myślą o ludziach aktywnych. Gospodarzami wydarzenia będą dwie bardzo turystyczne, mazurskie gminy; Wydminy i Kruklanki. Niezwykle urokliwa, szesnastokilometrowa trasa przebiegnie drogami leśnymi Nadleśnictwa Borki, wijąc się między jeziorami Dubinek, Wolisko, Róg i Łękuk. Oprócz klasyfikacji open regulamin biegu przewiduje klasyfikacje małżeństw, służb mundurowych, pracowników Lasów Państwowych oraz mieszkańców gmin Wydminy i Kruklanki. Obowiązuje limit 200 uczestników. Na liście startowej jest już ponad 50 nazwisk, dlatego nie warto odkładać rejestracji na ostatnią chwilę, bo miejsc zwyczajnie może zabraknąć.

Dyrektor biegu, Bartłomiej Osior:
„Bieganie, podobnie jak wiele innych aktywności na świeżym powietrzu, to razem z odpowiednim odżywianiem zdecydowanie najlepszy sposób na budowanie naturalnej odporności organizmu. Trochę za mało tego typu informacji pojawia się w naszych mediach. Nie twierdzę, że bieganie w stu procentach ochroni nas przed covid-19 i innymi chorobami. Natomiast jestem absolutnie przekonany, że w ten sposób ryzyko zachorowań możemy minimalizować, a w przypadku zaistniałej choroby sprawić, że jej przebieg będzie znacznie łagodniejszy. Zachęcam do udziału w Borecka Łękuk Trail i zapewniam, że będzie to wasze najpiękniejsze 16 kilometrów w tym roku!”

Szczegółowe informacje, regulamin i zapisy na: https://folwarklekuk.pl/borecka-lekuk-trail/

Zdjęcia pochodzą z oficjalnego treningu na trasie Borecka Łękuk Trail, który odbył się 14 listopada 2020 r. 
Autor: Vilk Stepowy,Marcin Łobrów