Borecka Łękuk Trail. Zaległości z 2020 nadrobione, czas na kolejną edycję!

Zaległy z 2020 roku i długo oczekiwany bieg Borecka Łękuk Trail 16km w końcu doczekał się realizacji. Impreza odbyła się 12-go czerwca w Folwarku Łękuk, na terenie dwóch sąsiednich gmin Kruklanki i Wydminy. Łącznie w wersji realnej i wirtualnej biegu wystartowało blisko 150 osób, co w dobie pandemii uznać należy za duży sukces. Było wszystko to, czego do szczęścia potrzebują miłośnicy biegania na Mazurach; urokliwa, przełajowa trasa, idealna pogoda, kąpiel w Jeziorze Łękuk i przede wszystkim znakomita atmosfera.

Bieg „Borecka Łękuk Trail” pierwotnie miał odbyć się w listopadzie 2020 r. Ze względu na pandemię Covid-19 organizatorzy kilkukrotnie zmuszeni byli przekładać termin. Część uczestników zdecydowała się na start wirtualny, czyli zaliczenie biegu w dowolnej lokalizacji i wysyłkę pamiątkowego medalu do domu. Jednak zdecydowana większość biegaczy ponad pół roku cierpliwie czekała na zielone światło dla imprez biegowych i realne pokonanie dystansu 16 kilometrów po Puszczy Boreckiej.
Trudną technicznie ale niezwykle widowiskową trasę wijącą się między czterema jeziorami najszybciej pokonał Andrzej Leończuk z Białegostoku. Wśród Pań z czasem 1:16:16 zwyciężyła Anna Kuleszka z Węgorzewa, przed Bogusławą Majer z Warszawy i Marzeną Łaskowską z Olecka. Najszybszymi mieszkańcami gmin Wydminy i Kruklanki okazali się odpowiednio Mateusz Matyszkiel i ponad 60-cio letni Jerzy Piłat.

„Cieszymy się, że nasza impreza spotkała się z tak pozytywnym odbiorem biegaczy. Folwark Łękuk to wymarzone miejsce do organizacji takiego wydarzenia. Już dziś rozpoczynamy przygotowania do listopadowej edycji 2021. Chcemy rozbudować bieg o dwa nowe dystanse; Dubinek 8,5 km oraz Litygajno 50 km+. Folwark Łękuk w połączeniu z absolutnie zjawiskową Puszczą Borecką oraz turystycznymi gminami Kruklanki i Wydminy dają nam nieograniczone wręcz możliwości.”

Komplet wyników:
http://sts-timing.pl/event/borecka-lekuk-trail/?fbclid=IwAR0V60iObMXRHtot5M5GSobMZXitAU_IHr3OMTH4JSkBQdH5qHYbKU1My3I

Więcej zdjęć:
https://www.facebook.com/Borecka-%C5%81%C4%99kuk-Trail-109473584275363

Zwycięzca biegu Andrzej Leończuk odbiera gratulacje od Wójta Gminy Kruklanki Bartłomieja Kłoczko.
Najszybsze kobiety: 1 – Anna Kuleszka, 2 – Bogusława Majer, 3 – Marzena Łaskowska.
Zwycięzcy kategorii open: 1 – Andrzej Leończuk, 2 – Jacek Hrynko, 3 – Sylwester Jakacki.
Źródło informacji: Fundacja Dystans