*Ceremonia obchodów uroczystości 72. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej – polskie święto o charakterze państwowym obchodzone co roku 13 kwietnia, uchwalone 14 listopada 2007 roku poprzez aklamację Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w celu oddania hołdu ofiarom zbrodni katyńskiej.

Ceremonia obchodów uroczystości 72. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej

Termin: 13 kwietnia 2012 r. , godz. 12.00

Miejsce: Krzyż Katyński na Cmentarzu Komunalnym przy al. 1 Maja w Giżycku

12.00 Powitanie gości – Adam Maliszewski

12.01 Hymn Państwowy

12.03 Burmistrz Giżycka Jolanta Piotrowska

12.05 Płk Henryk Siemion – pełniący obowiązki dowódcy Garnizonu Giżycko

12.10 Program artystyczny w wykonaniu młodzieży ze Świetlicy Socjoterapeutycznej w Giżycku pod opieką Pani Anety Cwaliny

12.20 Modlitwa  –  duchowni różnych wyznań

12.25 Apel Poległych i salwa honorowa –  kpt. Dariusz Guzenda z 15.Brygady Zmechanizowanej

12.30 Złożenie kwiatów przez delegacje

12.40 Hymn Sybiraków, pieśń żołnierska

12.45 Zakończenie uroczystości

Uczestnicy: samorząd miejski, samorząd powiatowy, dowództwo 15. Brygady Zmechanizowanej, kompania honorowa, WKU, 12. Batalion Remontowy, poczty sztandarowe, kombatanci, szkoły, ZHP, duchowni wszystkich parafii, Przewodniczące Rady Miejskiej i Rady Powiatu.

Nagłośnienie:  Straż Miejska (agregat MOSIR) + 2 mikrofony na statywach + 1 mikrofon w rezerwie

Organizatorzy: Samorząd miejski i 15. Brygada Zmechanizowana