Ciąg dalszy wizyty delegacji z Krzemieńca

Krzemieniec – miasto w Ukrainie, w którym urodził się Juliusz Słowacki. To tu powstało słynne Liceum Krzemienieckie założone przez Tadeusza Czackiego oraz słynna w całej Polsce Wołyńska Szkoła Szybowcowa, którą ukończyła Jadwiga Piłsudska – córka Józefa Piłsudskiego. W ostatnich dniach w Giżycku przebywała delegacja z Krzemieńca. Mer, wicemer Krzemieńca, dyrektor i zastępca dyrektora szkoły artystycznej zwiedzili naszą szkołę muzyczną, a w trakcie spotkania ze Starostą Giżyckim Mirosławem Dariuszem Drzażdżewskim, Wicestarostą Mateuszem Sierońskim, Moniką Łępicką-Gij – Przewodniczącą Rady Powiatu, Beatą Kurowicką – członkiem Zarządu Powiatu, a zarazem inicjatorką rozpoczęcia współpracy pomiędzy Powiatem Giżyckim i Krzemieńcem i Małgorzatą Czopińską – Dyrektor Powiatowego Zespołu Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych rozmawiano o możliwości współpracy pomiędzy dwoma samorządami.

Źródło informacji: Powiatowy Zespół Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Giżycku