Co w wolną sobotę robią nauczycielki matematyki z Giżycka?

Biorą udział w finale VIII Memoriału Urszuli Marciniak. Ten konkurs to zawody w rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych organizowane we współpracy z Wydawnictwem Logi. Mają na celu upamiętnienie i kontynuowanie dzieła Urszuli Marciniak – szerzenia i popularyzowania logicznego myślenia i podniesienia kultury matematycznej wśród Polaków. Zawody były rozgrywane w czterech kategoriach wiekowych: MŁODZICY (kl. 3-5 SP), JUNIORZY (kl. 6-8 SP), LICEALIŚCI (uczniowie szkół średnich) oraz DOROŚLI. Osoby, które zakwalifikowały się do finału mogły brać w nim udział w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Kielcach, Lublinie, Gdańsku lub Białymstoku.
W Białymstoku w kategorii DOROŚLI pierwsze trzy miejsca przypadły nauczycielkom z Giżycka:
I miejsce – złoty medal – Ewa Ładna (Szkoła Podstawowa Nr 3 w Giżycku, Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Giżycku)
II miejsce – srebrny medal – Beata Szymborska (II Liceum Ogólnokształcące w Giżycku)
III miejsce – brązowy medal – Barbara Domysławska (II Liceum Ogólnokształcące w Giżycku)
Serdecznie gratulujemy!!!

Źródło informacji: Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Giżycku