Czad nie musi zabijać

Po raz kolejny ruszyła zainicjowana przez wojewodę warmińsko-mazurskiego akcja informacyjna „Czad nie musi zabijać”. Od września tego roku straż pożarna w województwie warmińsko-mazurskim odnotowała już ponad 20 zdarzeń związanych z niewłaściwym użytkowaniem urządzeń grzewczych.

Jak wskazują  dane z ostatnich lat świadomość mieszkańców naszego regionu dotycząca zagrożenia związanego ze „śmiertelnym czadem” na szczęście rośnie. Akcje informacyjne o elementarnych zasadach właściwego eksploatowania urządzeń grzewczych przynoszą pożądany skutek. Wciąż jednak warto apelować o ostrożność i podpowiadać jak uniknąć niebezpieczeństwa.

Wojewoda po raz kolejny do współpracy zaprosił specjalistów, którzy udzielą porad dotyczących właściwego eksploatowania urządzeń grzewczych w okresie zimowym.


W Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Olsztynie w dniach 14 i 16 listopada 2014 roku w godz. od 10.00 do 14.00 pod darmowym numerem telefonu 800-165-320, będą dyżurować specjaliści z:

– Warmińsko-Mazurskiej Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej,
– Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Olsztynie,
– Spółdzielni Kominiarz w Olsztynie,
– Oddziału Zakładu Gazowniczego w Olsztynie.

Przyczyny tragedii są zwykle podobne: zaniedbanie, niewiedza, niewłaściwe korzystanie z urządzeń grzewczych, wadliwa instalacja odprowadzania spalin.