Czterysta kilometrów na 400-lecie Giżycka

I ruszyli…. 1 czerwca br. w deszczowe przedpołudnie sprzed Urzędu Miejskiego w Giżycku 7-osobowa delegacja, pracowników Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego, wyruszyła pod przewodnictwem Wicestarosty Giżyckiego Wacława Strażewicza na rajd rowerowy do Trok na Litwie.  Pożegnali ich Starosta Giżycki Mirosław Dariusz Drzażdżewski, Wiceburmistrz Giżycka Paweł Czacharowski, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Małgorzata Kaczorowska oraz koleżanki i koledzy, którzy pomachali im na pożegnanie i życzyli szczęśliwej podróży.

Celem rowerzystów jest odwiedzenie wszystkich miast partnerskich oraz zaprzyjaźnionych samorządów, połączone z przekazaniem z okazji jubileuszu 400-lecia naszego miasta pozdrowień i życzeń mieszkańcom zaprzyjaźnionych miast od mieszkańców Giżycka.

Zaprzyjaźnionym samorządom zostaną wręczone listy pamiątkowe. Ponadto na specjalnie zorganizowanym stoisku będą przekazywane materiały promocyjne związane z naszym regionem i obchodami 400-lecia.

Trzeba przyznać, że to oryginalny pomysł Starostwa Powiatowego na uczczenie 400-lecia nadania praw miejskich miastu Giżycko, logistycznie przygotowany przez Wydział Spraw Obywatelskich. Cała trasa liczy 400 km.  Dzisiaj rowerzyści mają do pokonania 64 km. Mimo niesprzyjającej pogody dobre humory ich nie opuszczają. Są dobrze przygotowani na niepogodę.

Informacje z każdego odcinka rajdu będą przekazywane Państwu na bieżąco.

Zachęcamy do ich śledzenia na stronie internetowej Powiatu www.powiatgizycki.pl

Trasa rajdu:
  I odcinek – Giżycko – Olecko     – wyjazd 01.06.2012 r. o godz. 10.00