Daj się zatrudnić

1 (2)10 grudnia br. pracownice OHP z Młodzieżowego Centrum Kariery w Giżycku zorganizowały spotkanie podsumowujące realizację staży zawodowych w ramach projektu „Równi na rynku pracy”. Możliwość podjęcia zatrudnienia poprzez organizację staży daje wiele korzyści młodym ludziom wkraczającym na rynek pracy.

Osoby podejmujące taką formę zatrudnienia uczą się samodzielności, punktualności, odpowiedzialności oraz zdobywają niezwykle ważne doświadczenie zawodowe. Każda praca daje możliwość oderwania się od codzienności, zapobiega odrzuceniu społecznemu. Młodzież czuje się potrzebna oraz bardziej wrażliwa na oczekiwania innych ludzi. Z optymizmem patrzy w przyszłość, poprawia swój byt. Z punktu widzenia pracodawców  zatrudnienie stażystów ma również wiele zalet. Przede wszystkim jest to promocja firmy oraz obniżenie kosztów związanych z zatrudnieniem potencjalnego pracownika. „Miałam w sobie strach, złość i poczucie osamotnienia, wydawało mi się, że już nic tego nie zmieni. Cóż to było za życie – bez pracy, przyjaciół, bez niczego. Odkąd wzięłam udział w projekcie „Równi na rynku pracy” czuję się całkowicie odmieniona. Zdobyłam przydatne kwalifikacje zawodowe, poznałam ciekawych ludzi oraz uzyskałam zatrudnienie. To jest mój sukces zawodowy”- podsumowała stażystka.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój oraz Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych.

logo
Operacja wspierana w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych

Autorką tekstu są Agnieszka Zdanewicz pośrednik pracy, Marta Buczyńska doradca zawodowy
Autorką zdjęć jest Marta Buczyńska doradca zawodowy

WAMA_FOT. 1 DAJ SIĘ ZATRUDNIĆ