Damian Kośnik Mistrzem Polski

W dniach 3-5 lutego br. na Zalewie Wiślanym we Fromborku rozegrane zostały Bojerowe Regaty – Mistrzostwa Okręgu Warmińsko-Mazurskiego i Mistrzostwa Polski w kategorii Junior Młodszy. Regaty rozegrane zostały w klasach: Junior, Junior Młodszy, Ice-Optimist. Tytuł Mistrza Polski w klasie juniorów młodszych zdobył Damian Kośnik, zawodnik Międzyszkolnej Bazy Sportów Wodnych w Giżycku, który dzień wcześniej zdobył również I miejsce w klasie DN – junior młodszy w Mistrzostwach Okręgu Warmińsko-Mazurskiego.

Damian Kośnik reprezentuje MBSW w Giżycku dopiero pierwszy sezon (wcześniej był zawodnikiem Bazy w Mrągowie). Jego trenerem jest Marcin Panaś.

W Mistrzostwach Okręgu Warmińsko-Mazurskiego rywalizowali także najmłodsi bojerowcy w kategorii Ice-Opti. Najlepszym w tej kategorii z Giżycka okazał się Wojciech Klimaszewski. Uplasował się on na 4. pozycji. Kolejne miejsca młodych giżycczan to: 7. miejsce – Julia Szmit, 9. miejsce – Filip Szmit, 12. miejsce – Michał Strupiński.