Dary z Kwerfurtu dotarły do Giżycka

W dniu wczorajszym (21.12. br.) dary z Kwerfurtu dotarły do Giżycka i po krótkim przystanku ruszą do Dubna. Transport został zorganizowany wspólnym wysiłkiem Starostwa Powiatowego Powiatu Saalekreis oraz Urzędu Miejskiego w Kwerfurcie. Pracownicy obu urzędów przygotowali: 110 paczek dla dzieci, ubrania, środki chemiczne, artykuły żywnościowe i artykuły medyczne. Wszystko to udało się uzbierać dzięki hojności mieszkańców naszego partnerskiego powiatu Saalekreis. W akcję zaangażowała się Ochotnicza Straż Pożarna i Stowarzyszenie Karnawałowe z Kwerfurtu. Część pomocy pochodzi z Ośrodka dla Uchodźców, który opiekuje się uchodźcami pod Kwerfurtem. Podzielili się tym co mają. Dary przywiózł osobiście Burmistrz Kwerfurtu Andreas Nette wraz z dwoma strażakami. Gości z Niemiec przywitali Starosta Giżycki Mirosław Dariusz Drzażdżewski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Giżycku dr Robert Kempa.

Informacja: dr Robert Kempa