Delegacja Powiatu Giżyckiego na obchodach Dni Alytusa

W dniach 17-19 czerwca br. nasze partnerskie litewskie miasto Alutus świętowało swoje 441. urodziny. Na uroczystości przybyła delegacja Powiatu Giżyckiego  w składzie: Monika Łępicka-Gij – Przewodnicząca Rady Powiatu w Giżycku oraz Małgorzata Jasińska – Sekretarz Powiatu, oraz przedstawiciele innych partnerskich samorządów: Suwałki (Polska), Opole (Polska), Ełk (Polska), Cesis (Łotwa) i Wielka Brytania.

Z przedstawicielami partnerskich samorządów spotkali się Mer Alytusa Nerijus Cesiulis, Zastępca Mera Jurgita Šukeviciene i Dyrektor Administracji Ona Baleviciute.

Podczas 3 dni uroczystości  odbyło się wiele wydarzeń kulturalnych. Mieszkańcy oraz zaproszeni goście odwiedzili wystawy, koncerty, festiwale. Odbyło się także wiele imprez sportowych.

Współpraca Powiatu Giżyckiego z samorządem Miasta Alytusa sięga jeszcze 2008 roku. Niebawem, bo 27 czerwca 2022 r., minie 14 lat od momentu kiedy rozpoczęliśmy realizację pierwszych wspólnych projektów.

Gratulujemy Panu Merowi, całemu samorządowi Miasta Alytus oraz wszystkim mieszkańcom kolejnego jubileuszu. Składamy serdeczne życzenia urodzinowe: dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym oraz pokoju i poczucia bezpieczeństwa w tych niespokojnych czasach.

Życzymy Państwu, by duma z osiągnięć Alytusa nie słabła, by Alytus stale się rozwijał, inspirował i cieszył, aby wszystkim się żyło lepiej i dostatniej. By radość i optymizm, które promieniują ze święta Miasta Alytus towarzyszyły Państwu w każdym z nadchodzących dni, dając siłę do realizacji powziętych zamierzeń.

Zdjęcia: https://www.facebook.com/alytus.lt