Dni Dobrych Uczynków w I LO

jablka1Z okazji majowego Dnia Dobrych Uczynków w I Liceum Ogólnokształcącym w Giżycku im. Wojciecha Kętrzyńskiego odbyły się różne akcje skierowane do całej szkolnej społeczności. Dzięki życzliwości giżyckich przedsiębiorców udało się zorganizować poczęstunek owocowy oraz nagrodzić uczniów upominkami. Akcja promująca gesty życzliwości rozpoczęła się 17 maja kiermaszem sadzonek dla rodziców, które wysiali miesiąc wcześniej uczniowie klasy II C. Uzyskane pieniądze zostaną przekazane potrzebującym pomocy.
W piątek 19 maja pod hasłem „Dobre uczynki dają owoce” odbyła się degustacja jabłek ofiarowanych szkole przez właścicieli hurtowni i sklepów warzywno – owocowych. Uczniowie wszystkich klas wzięli udział w losowaniu nagród przyznanych za wykonywanie dobrych uczynków na rzecz innych. Skrzynka z kuponami pękała w szwach od przykładów  pozytywnych gestów, jakie licealiści zrobili wobec swoich bliskich, jak i całkiem nieznajomych, którzy znaleźli się w potrzebie.
Gośćmi podczas szkolnej kampanii niesienia pomocy byli kuratorzy z Sądu Rejonowego w Giżycku. Panowie Krzysztof Szczesiul i Mariusz Zaorski opowiedzieli młodzieży o szczególnym rodzaju wsparcia, jakiego udzielają swoim podopiecznym. Spotkanie dotyczyło również ponoszenia odpowiedzialności za swoje czyny. W czwartek 25 maja uczniowie mieli możliwość poznać specyfikę pracy Żandarmerii Wojskowej. St. kpr. Sebastian Sobociński zapoznał nas z historią i zadaniami Żandarmerii Wojskowej w Siłach Zbrojnych RP. Organizatorką szkolnego Dnia Dobrych Uczynków była Julita Zawadzka, pedagog szkolny.