Dotacja na przemarsz wojsk napoleońskich przez Giżycko

DSCF41316 lipca br. miało miejsce podpisanie umowy pomiędzy Województwem Warmińsko-Mazurskim a Powiatem Giżyckim w sprawie udzielenia dotacji celowej na dofinansowanie zadania z zakresu kultury, dotyczącego upamiętnienia 210. rocznicy wkroczenia do Giżycka wojsk polskich dowodzonych przez gen. J.H. Dąbrowskiego oraz gen. J. Zajączka. Samorząd Województwa przeznaczył na ten cel 30 tysięcy złotych. Województwo Warmińsko-Mazurskie reprezentowała Sylwia Jaskulska – Członek Zarządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego, zaś Powiat Giżycki – Starosta Wacław Strażewicz i Wicestarosta Mirosław Dariusz Drzażdżewski.
Na inscenizację historyczną zapraszamy już 15 lipca br. Wspomnienie bytności w Giżycku Legionów Polskich będzie elementem obchodów święta 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego. Poza inscenizacją 1807 roku, zaprezentowany zostanie sprzęt i wyszkolenia „Zawiszaków” oraz Batalionowej Grupy Bojowej NATO.