Dożynki Powiatowo-Gminne w Miłkach

W niedzielę 12 września br. odbyły się w Miłkach Dożynki Powiatowo-Gminne. Wzięli w nich udział Starosta Giżycki Mirosław Dariusz Drzażdżewski oraz Przewodnicząca Rady Powiatu w Giżycku Monika Łępicka-Gij.
Dożynki to inaczej święto plonów, połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. Jest to również okazja na integrację mieszkańców, którzy mogą wspólnie podziękować rolnikom za trudy ciężkiej, całorocznej pracy.
Uroczystości rozpoczęły się mszą w kościele Parafialnym w Miłkach. Podczas Dożynek nie zabrakło występów artystycznych, sportowej rywalizacji, atrakcji dla dzieci i pysznego swojskiego jadła. Dożynki zakończyły koncerty gwiazd i zabawa taneczna Disco Show z Impart DJ.

Fot. Jolanta Piotrowska, Czesław Gudan