Drzewko za makulaturę i szkło

Ruszyła XII edycja akcji ”DRZEWKO ZA MAKULATURĘ I SZKŁO”, organizowana przez Fundację Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku.

W tym roku kontynuowana będzie ubiegłoroczna formuła, tzn. oprócz makulatury zbierane będą szklane butelki, za które jak w poprzednich latach, będzie można dostać sadzonkę krzewu/drzewa, byliny czy też ziół.

Tegoroczna akcja potrwa od 3 lipca do 15 września 2023 r. Przekazanie w tym terminie makulatury i szkła do punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK) w Spytkowie, Orzyszu, Giżycku, Węgorzewie i Rynie będzie premiowane sadzonkami roślin.

Odbiór sadzonek zaplanowany jest na 22.09.2023 r. w Giżycku. Prosimy obserwować stronę internetową Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku oraz fanpage na FB po więcej szczegółów bliżej końca akcji.

Akcję wspierają: Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych Spytkowo Sp. z o.o., Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Giżycko oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Uczestników akcji ”Drzewko za makulaturę i szkło” prosimy o zapoznanie się z regulaminem, który dostępny jest na stronie FOWJM – http://jeziora.com.pl/2022/06/30/drzewko-za-makulature-i-szklo/